رابطه با دوستان بعد از ازدواج

اصل ترک کردن، به رابطه با دوستان نیز مربوط می شود. دوستانتان بر زندگی مشترکتان تأثیر خواهند داشت، پس در این قرار فرصتی خواهید داشت تا در مورد نحوهٔ رابطه با دوستان تان پس از ازدواج صحبت کنید. ما درمجله اینترنتی برفانک در مورد رابطه با دوستان بعد از ازدواج بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

کیم که با اسکات ” نامزد شده است، از مدت زمانی که او صرف دوستانش می کند، ناراحت است. اسکات نمی تواند دلیل ناراحتی کیم را درک کند. آنها موجب ناراحتی یکدیگر می شدند تا اینکه تصمیم گرفتند با استفاده از روش گوینده / شنونده، با هم در مورد دوستان اسکات صحبت کنند.

 

رابطه با دوستان

 

بیاید به مکالمهٔ آنها گوش کنیم.

 

کیم (گوینده): اسکات، من دوست ندارم این قدر با دوستانت تماس بگیری. از این کار احساس ناراحتی و حسادت می کنم.

اسکات (شنونده): تو نمیخواهی من به دوستانم تلفن بزنم. تو فکر می کنی آنها خیلی برای من مهم هستند.

کیم (گوینده): اشکالی ندارد که به دوستانت زنگ بزنی، اما دوست دارم بیشتر با هم حرف بزنیم. از اینکه احساس میکنم کنار گذاشته می شوم، ناراحت می شوم

اسکات (شنونده): تو میخواهی من به جای صحبت با آنها با تو صحبت کنم. تو احساس میکنی که تحقیر شدہ ای.

کیم (گوینده): درست است. (کیم اجازه میدهد اسکات گوینده شود.)

اسکات (گوینده): من نمیدانستم که این کار تو را اذیت میکند.

کیم (شنونده): تو متوجه نبودی که این کار تا چه حد مرا ناراحت می کرد؟

اسکات (گوینده): دلم نمی خواهد تو احساس ناراحتی یا حسادت کنی. از اینکه چنین احساسی به تو دست داده است، متأسفم و دیگر این قدر با آنها تلفنی صحبت نخواهم کرد.

کیم (شنونده): تو میخواهی دیگر با آنها تا این حد تلفنی صحبت نکنی، زیرا نمی خواهی من احساس رنجش و حسادت کنم. (اسکات اجازه می دهد که کیم گوینده باشد.)

کیم (گوینده): از اینکه به احساساتم توجه می کنی، از تو متشکرم. حالا احساس بهتری دارم.

اسکات (شنونده): من هم خوشحالم که تو احساس خوبی داری!

 

اما من دوستانت را دوست ندارم!

 

رابطه با دوستان

 

وقتی دوستان همسرتان را دوست ندارید چه می کنید؟ آیا فقط مجبورید آنها را تحمل کنید؟ نیکول و رندی ” قرار ازدواج گذاشته بودند. اما وقتی رندی از نیکول خواست که برای شام با دوستان او بیرون بروند، تنشی به وجود آمد.

نیکول حس می کرد که هیچ وجه مشترکی با دوستان رندی ندارد و از نظر او صحبت های آنها سطحی، کینه توزانه و کسل کننده بود. در نتیجه پس از اینکه آنها با هم به رستوران رفتند، نیکول از آن گردهمایی هیچ لذتی نبرد.

پس از گفتوگو در مورد این مسئله، نیکول و رندی توافق کردند که گاهی نیکول به رندی لطفی بکند و او را در برخی مناسبات خاص مانند جشن تولدها همراهی کند.

در اوقات دیگر رندی با دوستانش بیرون برود و نیکول در منزل بماند. آنها همچنین توافق کردند.که دوستی های جدیدی را با زوج هایی برقرار کنند که هر دو از آن لذت می برند.

 

رابطه با دوستان مجرد پس از ازدواج

 

جیسون قبل از ازدواج اوقات آزاد خود را بین کوهنوردی و بدن سازی در باشگاه همراه دوستانش و پیاده روی همراه نامزدش هیتر تقسیم میکرد.

پس از از دواج، جیسون و هیتر تصمیم گرفتند اوقات مشترک بیشتری با هم داشته باشند. بنابراین هیتر همراه جیسون به کوهنوردی و ورزش های دیگر پرداخت.

دوستان مجرد جیسون این مسئله را درک نمی کردند و نمی فهمیدند چرا جیسون به اندازهٔ گذشته آنها را همراهی نمی کند. جیسون اولویت های دوستی خود را تغییر داده بود و هیتر بالاترین اولویت او به شمار می آمد!

جیسون باید مطلبی را به دوستانش می آموخت؛ او نمی خواست دوستانش را ترک کند، بلکه آنها باید درک می کردند که پس از ازدواج هیتر اولویت اول او شده است.

 

ایجاد دوستی های مشترک

 

رابطه با دوستان

 

ایا در حال حاضر دوستان مشترکی دارید؟ اگر نه، توصیه می کنیم چنین روابطی را ایجاد کنید. دوستی با یک زوج دیگر دوستی خودتان را نیز تقویت می کند و باعث می شود زندگی مشترک مناسبی داشته باشید.

اگر دوستی محکمی با زوج دیگری ندارید، سعی کنید به گروه هایی بپیوندید که در آنها زوج هایی را با ارزشها و علائق مشترک با خود ملاقات کنید.

می توانید به گروههای مذهبی یا گروههای فعال در امور خیریه و کارهای داوطلبانه بپیوندید. می توانید با هم در کلاسی ثبت نام کنید. وقتی با زوج هایی که علائق مشترکی دارند، آشنا می شوید، دوستی بین شما هم تقویت می گردد.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.