مشخصات و عکسهای قدیمی ترین هفت تیر جهان

قدیمی ترین هفت تیر جهان در موزه Maihaugen در شهر لیلهامر نروژ نگهداری می شود. این هفت تیر زیبا با حکاکی های طلایی و بسیار هنرمندانه مربوط به 400 سال پیش بوده که توسط یکی از افسران معروف استفاده می شده است. در این بخش تصاویری از این هفت تیر را به همراه مشخصات ان تقدیم می کنیم.

قدیمی ترین هفت تیر جهان
قدیمی ترین هفت تیر جهان

قدیمی ترین هفت تیر جهان

به گزارش سایت برفانک قدیمی ترین هفت تیر جهان مربوط به سال 1597 است و اکنون در موزه Maihaugen در شهر لیلهامر نروژ قرار دارد. هفت تیر یک سلاح کمری بوده و نام دیگر آن رولور است. فشنگ های هفت تیر درون استوانه مجهز به چندین خانه قرارمی گیرد. حدودا 5 الی 7 فشنگ در این استوانه قرار می گیرد.

این هفت تیر قدیمی با اینکه 400 سال عمر دارد ولی باز هم بسیار سالم بوده و زیبایی های خاص خود را دارد. به گفته مورخان این هفت تیر در سال 1597 ساخته شده و با بررسی حکاکی های آن، متعلق به یکی از افسران حاضر در جنگ سی ساله بوده است. طبق اطلاعات بدست آمده این جنگ بین سال های 1618 الی 1648 در اروپای مرکزی و با هدف تعیین مزربندی های جدید رخ داده است.

قدیمی ترین هفت تیر جهان
قدیمی ترین هفت تیر جهان

این هفت تیر قدیمی دارای طراحی پیشرفته بر اساس استانداردهای دوران مربوط به خود و تزئینات زیادی با مهارت بالا است. روی آن با توجه به عکسها ملاحظه میکنید که حکاکی های واضحی با استفاده از طلا منبت کاری شده است.

در ته قنداق هفت تیر ورقه ای از جنس نقره است که روی آن نام صاحب سلاح با عبارت :  “Georg Reichwein 1636” نوشته شده است. به گزارش سایت برفانک Reichwein یک افسر آلمانی بوده که با هدف تقویت نیروهای دفاعی نروژ در شرایط بحرانی استخدام شد.

قدیمی ترین هفت تیر جهان
قدیمی ترین هفت تیر جهان

این هفت تیر تاریخی نوعی تفنگ سرپر چخماقی قدیمی است که مجهز به یک استوانه چرخشی با هشت خان و لوله ای ثابت می باشد. هر خان شامل یک پوشش کشویی برای جلوگیری از شلیک های زنجیره ای و بدون کنترل می باشد.

قدیمی ترین هفت تیر جهان
قدیمی ترین هفت تیر جهان

اطلاعات دیگر درباره قدیمی ترین هفت تیر جهان

سازنده این سلاح؛ Hans Stopler کارش را عالی انجام داده است. چون با اینکه از عمر این هفت تیر زیبا بیش از 400 سال می گذرد، هنوز هم مورد توجه طراحان مطرح تسلیحات نظامی از نظر عملکرد و طراحی قرار دارد.

همچنین خیلی از متخصصین نظامی، این هفت تیر زیبا را به عنوان قدیمی ترین هفت تیر جهان می دانند.

برای آن که هر خان در موقعیت مناسب برای شلیک قرار بگیرد، باید کاربر به صورت دستی استوانه متشکل از هشت خان مختلف را به چرخش درآورد. بدین ترتیب پس از هشت بار شلیک باید سلاح را بارگذاری مجدد کرد.

این هفت تیر یک موفقیت بزرگ قرن شانزدهم است.

قدیمی ترین هفت تیر جهان
قدیمی ترین هفت تیر جهان

ولی یکی از مشکلات اینجاست که قدیمی ترین هفت تیر دنیا در موزه Maihaugen  بوده و همه ایام سال عموم نمی توانند از آن بازدید کنند. مگر زمانهایی مشخص. به عنوان مثال در دویستمین سالگرد تصویب قانون اساسی نروژ از این سلاح رونمایی شد. این اثر تاریخی بیشتر عمر خود را در بخش ذخیره و نگه داری گذرانده است.

امیدواریم از اطلاعاتی که از این هفت تیر تاریخی و زیبا تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.barfanak.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.