شوق در انجام کار.چیزی در مورد ایجاد شوق در همسر می دانید

شوق در انگلیسی، برگرفته از یک لغت یونانی است که الهام شدهٔ الهی معنی می دهد. مردی که کارش را با حرارت و اشتیاق انجام می دهد. اگر کوه را هم از جا بکند احساس خستگی و افسردگی او را از پا در نمی آورد.در این مطلب از مجله برفانک برایتان از ایجاد شوق در همسر می گوییم.

 

اگر ما به کار روزانهٔ خود شوق و علاقه داشته باشیم و در این ابراز و اظهار علاقه مداومت نشان بدهیم هم خودمان از حاصل زندگی خود راضی خواهیم بود و لذت خواهیم برد و هم دیگران با نظر محبت و احترام به ما مینگرند،

 

چرا باید کار خود را با شوق و اشتیاق انجام دهیم؟

 

شوق

 

چون آنها نیز برای کسی که به حالشان مفید است احترام قائلند. پس میتوان نتیجه گرفت که وظیفهٔ شما خانمها این است که در وجود شوهرتان و در قلب و روح او  جایی که سعی در تصاحبش دارید شوق مزمن ایجاد کنید.

 

امراض مزمن بسیار آزاردهنده و ناخوشایند هستند اما شوق مزمن که تداوم و اشتیاق و علاقه را باعث می شود از موارد پسندیده است.

 

شوهرتان را تشویق کنید تا به کار خود علاقه و عشق پیدا کند. انسان اگر با شوق و ذوق بیگانه باشد در هیچ کاری موفق نمی شود.

 

عامل مهم موفقیت شور و شوق و ذوق است. علاقه و شور و شوق در کارهاست که باعث کامیابی ما می شود. البته  نمی گوییم وقتی شما استعداد موسیقی ندارید به کمک اشتیاق و علاقه می توانید مثل باخ آهنگی بسازید،

 

ولی اگر اموری را که در خور استعداد و فکر شماست با شعف  انجام دهید چه از نظر معنوی و چه از لحاظ مادی به عالیترین درجهٔ ترقی دست خواهید یافت.

 

وقتی شور و شوق و در مجموع عشق می تواند تا این اندازه در زندگی افراد تأثیر داشته باشد قطعاً برای همسر شما نیز همین اثرات سحرآمیز را خواهد داشت.

 

چگونه شوهر خود در انجام کارهایش را به اشتیاق بیاورید؟

 

شوق

 

من به شما توصیه می کنم اظهارات اشخاص بزرگ را به نظر شوهرتان برسانید و به طریقی که آزرده خاطر نشود به او بفهمانید که اشتیاق و حرارت عامل اساسی ترقی مردم آرزومند و مشتاق است.

 

اگر شوهر شما به حد کافی در کارش  علاقه داشته باشد نه تنها موفق خواهد شد بلکه احساس خستگی و کسالت روحی نیز نمی کند.

 

 

بد نیست این توصیف لطیف را نیز در بارهٔ اشتیاق به خاطر بسپارید: یکنفر از پسر بوب کروسی موسیقیدان و رهبر ارکستر پرسید: «پدر و عمویت بیگ کروسی به چه کاری اشتغال دارند؟»

 

پسر جواب داد: «به تفریح و خوشگذرانیا»، مرد دوباره پرسید: «بسیار خوب، تو وقتی بزرگ شدی قصد داری چه کاری کنی؟»

 

شوق

 

پسر بدون تأمل گفت: «تفریح و خوشگذرانی!» پسر کروسی چون به کار پدر و عمویش علاقه داشت و میدانست که پدرش نیز عاشق موسیقی است کار آنها را تفریح و خوشگذرانی تعبیر کرد.

 

 شما نیز اگر مایلید که همسرتان موفق شود و موفق باقی بماند از همین امروز شوق و علاقهٔ به کار را در روح و قلب او بدمید. سپس شش دستورالعملی را که در فصل بعد در اختیار شما میگذارم به کار ببندید تا میزان شوق و علاقهٔ او را بالا ببرید و در نهایت موفقیت او را تضمین کند.

Check Also

خطر کردن

خطر کردن را از کودکتان نگیرید

شما با دلسرد کردن بچه ها از خطر کردن ، از نظر روحی ارضا می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.