با چه خوراکی هایی میتوانیم سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم

درمان با خوراک برای ایمنی و انرژی بالا بسیاری از بیماری ها (اصلی و فرعی) به هضم ناجور، عدم توازن هورمونی و سیستم ایمنی ضعیف ارتباط دارند.در این مطلب از مجله اینترنتی برفانک درباره تقویت سیستم ایمنی بدن صحبت میکنیم.

 

هر یک از نارسایی ها ممکن است سیستم جسمانی را تحلیلی ببرد و منجر به ضعف عمومی شود و سرانجام شخصی را دچار بیماری نماید.

 

استفاده از غذای مناسب، غده ها و هورمون های شما را تقویت می کند، به هضم در دستگاه گوارش کمک می نماید، هضم بهتر موجب تأمین مواد مغذی برای قسمتهای مختلف بدن می شود و میزان هورمون ها و سایر عملکردهای جسمانی انسان را هم تنظیم می کند و حواس را بهبود میبخشد.

 

پرهیز از خوراکیه ای تنشزا و پروراندن سیستم ایمنی بدن و گوارشی که از طریق مصرف خوراکی های گیاهی خالصی امکانپذیر است، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و رفع خستگی می شود.

 

مصرف غذاهای گیاهی از سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد و تورم غده ها پیشگیری می کند، کهیر و خلط را هم ازبین میبرد، جذب مواد مغذی و آنزیم را بهبود میبخشد، هضم غذا را تسهیل میکند.

سیستم ایمنی بدن

مشکلات روحی و عاطفی همچون اضطراب، اختلال در خوابیدن، تنش، سردردهای مکرر، افسردگی، بی قراری و دمدمی مزاج بودن را از بین میبرد، از بیماریهایی مثل نارسایی های قلبی، سرطان و پوکی استخوان جلوگیری می کند.

 

آمار نشان داده است که امروزه میزان ناراحتی هایی همچون آسم، خستگی مزمن، درد مفاصل، اگزما، سرطان، حساسیت و بیماری های قلبی افزایش یافته است، که همگی مربوط به هضم نامناسب غذا و کمبود مواد مغذی همچون ویتامین E، اسیدفولیک، آهن و … میباشد.

 

که در نتیجه باعث ضعف سیستم ایمنی بدن می شود. ناگفته پیداست که این ناراحتی ها در اثر آلودگی محیط و فشارهای عصبی تشدید خواهد شد.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن با استفاده از غذا و پاکسازی و ایجاد تعادل، اولین گام به  سلامت، توازن و هماهنگی بین تمام سیستم های بدن است.

 

در مورد خوراکی هایی که محققان علم تغذیه، اذعان می دارند که خواص شفابخشی دارند، اطلاعات خود را کامل کنید و با استفاده از حکمت خوراکی ها و خوراک درمانی سلامت و تندرستی خود را عملی نمایید.

 

به خاطر داشته باشید سیستم ایمنی ضعیف باعث می شود که جذب مواد مغذی بدن خیلی کم شود و در اثر جذب و هضم نادرست است که سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود و مواد مفید و مغذی به سلول ها نمی رسد.

 

به عنوان مثال: لوزالمعده به طور مرتب انسولین ترشح میکند تا گلوکز تشکیل شود و این موجب تنظیم انرژی و حرکت آن به سوی سلول ها میگردد، اگر این سیستم درست عمل نکند سلول ها هیج عملی انجام نمی دهند.

 

و همین باعث خستگی می شود. همیشه مقداری از آنچه که میخوریم باعث تنظیم گلوکز (قند خون) می شود و تیروئید را هم می پروراند که خود میزان استروژن را تنظیم می کند و موجب سوخت و ساز سلولی می شود.

 

سیستم هایی که حیات وابسته به آنهاست عبارتند از: ایمنی، هورمونی، تنفسی، عصبی و گوارشی که هر یک عمل مخصوصی به خود را انجام میدهند.

 

ترکیب صحیح مواد غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن :

 

سیستم ایمنی بدن

مواد غذایی به گروه های مختلف تقسیم میشوند، مانند: میوه جات شیرین که محتوی شکر و شیره می باشند،

 

برخی از میوه ها نشاسته ای، گروهی غیر نشاسته ای و برخی هم اسیدی هستند.

 

غذاهای پروتئین دار نیز به سه گروه تقسیم می شوند: گوشت، چربی و پروتئین نشاسته ای،

 

هضم غذاهای مختلف فوق از لحاظ مدت زمانی هضم، محل هضم و نوع آنزیم مورد نیاز با هم متفاوت می باشند.

 

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.