دوشنبه 30 بهمن 1396
خانه » سلامت » با چه خوراکی هایی میتوانیم سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم
تناسب اندام

با چه خوراکی هایی میتوانیم سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم

درمان با خوراک برای ایمنی و انرژی بالا بسیاری از بیماری ها (اصلی و فرعی) به هضم ناجور، عدم توازن هورمونی و سیستم ایمنی ضعیف ارتباط دارند.در این مطلب از مجله اینترنتی برفانک درباره تقویت سیستم ایمنی بدن صحبت میکنیم.

 

هر یک از نارسایی ها ممکن است سیستم جسمانی را تحلیلی ببرد و منجر به ضعف عمومی شود و سرانجام شخصی را دچار بیماری نماید.

 

استفاده از غذای مناسب، غده ها و هورمون های شما را تقویت می کند، به هضم در دستگاه گوارش کمک می نماید، هضم بهتر موجب تأمین مواد مغذی برای قسمتهای مختلف بدن می شود و میزان هورمون ها و سایر عملکردهای جسمانی انسان را هم تنظیم می کند و حواس را بهبود میبخشد.

 

پرهیز از خوراکیه ای تنشزا و پروراندن سیستم ایمنی بدن و گوارشی که از طریق مصرف خوراکی های گیاهی خالصی امکانپذیر است، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و رفع خستگی می شود.

 

مصرف غذاهای گیاهی از سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد و تورم غده ها پیشگیری می کند، کهیر و خلط را هم ازبین میبرد، جذب مواد مغذی و آنزیم را بهبود میبخشد، هضم غذا را تسهیل میکند.

سیستم ایمنی بدن

مشکلات روحی و عاطفی همچون اضطراب، اختلال در خوابیدن، تنش، سردردهای مکرر، افسردگی، بی قراری و دمدمی مزاج بودن را از بین میبرد، از بیماریهایی مثل نارسایی های قلبی، سرطان و پوکی استخوان جلوگیری می کند.

 

آمار نشان داده است که امروزه میزان ناراحتی هایی همچون آسم، خستگی مزمن، درد مفاصل، اگزما، سرطان، حساسیت و بیماری های قلبی افزایش یافته است، که همگی مربوط به هضم نامناسب غذا و کمبود مواد مغذی همچون ویتامین E، اسیدفولیک، آهن و … میباشد.

 

که در نتیجه باعث ضعف سیستم ایمنی بدن می شود. ناگفته پیداست که این ناراحتی ها در اثر آلودگی محیط و فشارهای عصبی تشدید خواهد شد.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن با استفاده از غذا و پاکسازی و ایجاد تعادل، اولین گام به  سلامت، توازن و هماهنگی بین تمام سیستم های بدن است.

 

در مورد خوراکی هایی که محققان علم تغذیه، اذعان می دارند که خواص شفابخشی دارند، اطلاعات خود را کامل کنید و با استفاده از حکمت خوراکی ها و خوراک درمانی سلامت و تندرستی خود را عملی نمایید.

 

به خاطر داشته باشید سیستم ایمنی ضعیف باعث می شود که جذب مواد مغذی بدن خیلی کم شود و در اثر جذب و هضم نادرست است که سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود و مواد مفید و مغذی به سلول ها نمی رسد.

 

به عنوان مثال: لوزالمعده به طور مرتب انسولین ترشح میکند تا گلوکز تشکیل شود و این موجب تنظیم انرژی و حرکت آن به سوی سلول ها میگردد، اگر این سیستم درست عمل نکند سلول ها هیج عملی انجام نمی دهند.

 

و همین باعث خستگی می شود. همیشه مقداری از آنچه که میخوریم باعث تنظیم گلوکز (قند خون) می شود و تیروئید را هم می پروراند که خود میزان استروژن را تنظیم می کند و موجب سوخت و ساز سلولی می شود.

 

سیستم هایی که حیات وابسته به آنهاست عبارتند از: ایمنی، هورمونی، تنفسی، عصبی و گوارشی که هر یک عمل مخصوصی به خود را انجام میدهند.

 

ترکیب صحیح مواد غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن :

 

سیستم ایمنی بدن

مواد غذایی به گروه های مختلف تقسیم میشوند، مانند: میوه جات شیرین که محتوی شکر و شیره می باشند،

 

برخی از میوه ها نشاسته ای، گروهی غیر نشاسته ای و برخی هم اسیدی هستند.

 

غذاهای پروتئین دار نیز به سه گروه تقسیم می شوند: گوشت، چربی و پروتئین نشاسته ای،

 

هضم غذاهای مختلف فوق از لحاظ مدت زمانی هضم، محل هضم و نوع آنزیم مورد نیاز با هم متفاوت می باشند.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

نگرانی

نگرانی و بستن پیمانی برای مقابله با آن

باید به نگرانی به عنوان یک عادت بد و مضر نگاه کنیم.این عادت بد و …