سکته قلبی و جلوگیری از آن با ورزش

هنگامی که از عروق خونی استفاده نکنید بتدریج مجاری آنها بسته می شود، تحلیل می روند و تقریباً ناپدید می شوند. لحظه ای که فعالیت های خویش را از سر می گیرید، مجاری خونی بتدریج در حالت اولیه خویش قرار میگیرند، بزرگ می شوند و اعمال خویش را از سر میگیرند.یکی از دلایلی که امروزه متخصصین قلبی، اجرای تمرینات را برای جلوگیری از امراض قلبی و بازگشت بیمارانی که به سکته قلبی مبتلا شده اند به فعالیتهای طبیعی و اولیه شان، عبارتست از: افزایش تعداد مویرگهایی که با اجرای تمرینات ایجاد می شوند. تئوری متخصصین قلبی بر این پایه است.هنگامی که یک قلب خوب و کارا با توقفی دو عروق خونی مواجه می شود از مویرگ های بیشتری برخوردار خواهد بود که می توانند بجای عروق خونی مزبور به انجام وظیفه بپردازند.

سکته قلبی

آیا تمرینات ورزشی مانع سکته قلبی میشوند؟

علائم ناراحتی های قلبی مزمن و سکته قلبی در بسیاری از جهات با علائمی که اجرای تمرینات سخت و سنگینی را همراه می کنند، مشابه است قلب سریعتر تپش می کند، تهویه هوا از ششها افزایش مییابد و اکسیژن بیشتری از خون گرفته شده و به بافتها می رسد پرورش بدن به منظور اجرای تمرینات که سبب انطباق بدن با سرعت قلبی سریع، تهویه ششی بالا و حجم بزرگی از مصرف اکسیژن می شود، ممکن است به بدن کمک کند تا در صورت وقوع سکته قلبی بر آن فائق شود.البته ممکن است که هیچ دلیل پزشکی مبتنی بر طولانی شدن عمر که بواسطه اجرای تمرینات صورت میگیرد، در دست نباشد اما هیچ مدرکی نیز در دست نیست که نشان دهد اجرای تمرینات به قلب آسیب می رساند. همچنین با دقت در یک سری از مطالب در می یابیم که شاید اجرای تمرینات، شانس شما را برای ادامه یک زندگی طولانی تر افزایش می دهد.

شیوه زندگی سالم و جلوگیری از سکته قلبی

سکته قلبی

به گزارش مجله برفانک جراحان و متخصصین قلبی که امراض نهایی افراد را تحت معالجه قرار می دهند به این مطلب پی برده اند که افرادی که از نظر جسمانی سالم هستند در آغاز حمله بیماری می توانند در مقایسه با افرادی که از نظر جسمانی سالم نیستند به تثبیت شیوه زندگی عادی خویش بپردازند و بعلاوه در مقابل اعمال جراحی نیز بهتر می توانند دوام آورند و آن را تحمل کنند.مطالعات پزشکی انجام شده در مورد عوامل خطرناک و مؤثر در ایجاد امراض قلبی هرگز به بررسی کمبود تمرینات در فرد اشاره نمی کند و خطرات آن را متذکر نمی شود، بلکه همواره به بررسی عواملی چون فشار خون بالا، استعمال دخانیات، کلسترول خونی بالا می پردازد. اما این مطالعات همیشه شامل تمریناتی می شود که به عنوان پایه های تشکیل دهنده شیوه زندگی مطرح می شوند و خطر ابتلاء به امراض قلبی را کاهش می دهند.

تمرینات و نحوه تاثیر گذاری آن بر قلب

سکته قلبی

زمانی که یک فرد ساکن با افزودن تمرینات معتدلی چون پیاده روی به برنامه های خود به صورت یک فرد تقریباً فعال در می آید با بسیاری از تغییرات در بدن خویش مواجه می شود که در پیشرفت میزان مقاومتش در برابر امراض قلبی و عروقی بسیار مهم است. فشار خون او کاهش مییابد، سرعت ضربان قلبی اش در هنگام استراحت کاهش مییابد و عضلات که شامل عضله قلب نیز می شود،قویتر و نیرومندتر می شوند. بعلاوه در تعداد عروق خونی کوچک فعالی که خون را بسوی سلولهای بافتهای عضلانی حمل می کنند نیز افزایش فوق العاده به چشم می خورد. خون نیز با پیشرفتی مواجه می شود. خون، اکسیژن بیشتری را حمل می کند و همراه با اجرای تمرینات از میزان چسبندگی (پلاکتهای خونی) که سخت شده اند و عروق خونی قلب و مغز را مسدود کرده اند و موجبات حملات قلبی را فراهم میاورند کاسته میشود و در نتیجه خطر انفارکتوس یا همان حمله قلبی کاهش می یابد.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.