رژیمهای غذایی متنوع و محتوای لازم

تنوع از نظر لفظی عبارتست از چاشنی زندگی که به موضوع تغذیه افزوده می شود. حذف هرنوع غذایی از رژیم غذائی شما بسیار خطرناک است. خطرات حاصل بیش از مزایایی است که از تأکید بر روی مصرف یک نوع غذای خاص بدست می آورید. هنگامی که به مطالعه انواع رژیمهای غذایی می پردازید که به حذف نوعی از مواد غذایی نیازمند است، باید چراغ قرمز را که نشان دهنده خطر است، روشن کنید زیرا چنین رژیمهایی جز ضرر و زیان هیچ منفعتی را برای بدن در برندارد. در این صورت است که بدن را به تحمل کمبود دعوت می کنید.

رژیمهای غذایی

رژیمهای غذایی که مستلزم پرهیز هستند

برای بیماران مبتلا به آلرژی یا سایر نابهنجاریهای پاتولوریکی پرهیز غذایی تجویز می شود . حال اگر شما تابع هریک از این رژیمهای غذایی باشید، مانند این است که به سراغ قفسه داروهای بیماربروید و چند قرص مصرف کنید. اگر آزمایشات خونی اخیر شما نشان می دهد که میزان کلسترول بدن شما بیش از حد است وبعلاوہ روزانه تخم مرغ رامصرف می کنید، بهتر است که مصرف تخم مرغ را کاهش دهید. اما تخم مرغ و کلسترول موجود در آنها از غذاهای بسیار خوب بشمار می روند و اصلا دارای مواد سمی نیستند و بنابراین حذف کامل آنها از رژیم غذایی بسیار غیرمعقول است .فعالیت فیزیکی و تغذیه با یکدیگر مرتبط هستند. اگر جزء افراد ساکن و غیر فعال هستید باید در مورد رژیم غذایی خویش محتاط باشید. شاید لازم باشد که در طی هفته بیش از ۳ تخم مرغ مصرف نکنید. حال اگرخواستار مصرف تخم مرغ بیشتری هستید باید بر میزان فعالیت خویش بیفزائید. رژیمهای غذایی خاصی که بر کاهش نوع مواد غذایی مصرفی تأکید می کنند فقط موجبات بیماری را فراهم می آورند. بعنوان مثال اگر فقط به مصرف انگور یا نوعی پنیر خاص اقدام کنید بدن را از مواد ضروری و مورد نیاز محروم می کنید و اگر به مدت یک ماه یا بیشتردراین رژیم غذایی باقی بمانید، حتما با بیماری مواجه خواهید شد.

رژیمهای غذایی ضعیف

رژیمهای غذایی

به گزارش مجله برفانک  رژیمهای ضعیف آنهایی هستند که تنوع در مصرف مواد غذایی را محدود میکنند، بنابراین شما با مصرف مشتی مواد غذایی جادوئی به زندگی خود ادامه می دهید. رژیمهایی که همواره متذکر می شوند اصلاً ئیدروکربن را مصرف نکنید و از طرف دیگر میگویند فقط ئیدروکربن نظیر گریپ فوروت را به مصرف برسانید فقط افراد را به سوی تغذیه کم وضعیف هدایت میکنند. اما تنها راه حلی که دراین میان وجود دارد، عبارتست از ایجاد تنوع گسترده درمصرف مواد غذایی. هنگامی که به رستورانی پای میگذارید و با فردی مواجه می شوید که بهترین موادغذایی را سفارش داده است، در حقیقت با فردی مواجه شده اید که تابع تنوع گسترده در مواد غذایی مصرفی اش است. این تنوع می تواند شامل کیک و بستنی شود. البته آشکار است که مقصود این نیست که فقط در مصرف این نوع موادغذایی تنوع ایجاد کنید.اگر شما به گوشت گاو علاقمند هستید در مصرف آن کوچکترین درنگی به خود راه ندهید. هرنوع غذایی را که دوست دارید به مصرف برسانید. بسیار خوبست که هرچه را دوست دارید و مایل به مصرف آن هستید حداقل یکبار درهفته مورد مصرف قرار دهید. این مطلب شامل مصرف ۵۰ کالری شکلات در صورت تمایل به مصرف آن می شود.

غذاهای کم کالری

رژیمهای غذایی

غذاهای کم کالری که امروزه در رستورانها یافت می شود به تغذیه خوب ارتباط دارد زیرا انواع متفاوتی از مواد غذایی را توصیه میکند که عبارتند از یک تکه گوشت، پنیر، کاهو، میوه و  آنچه موجب تنوع در این نوع مواد غذایی می شود کمیت یا کیفیت آنها نیست بلکه تنوع موجود در آنهاست. تنوع در غذا به معنای ترکیب ئیدروکربن، چربی، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است. شاید ئیدروکربن خالص، شکر سفید، آرد سفید، حداقل مواد تغذیه ای را در مواد حاوی آنها شامل می شوند. اگرئیدروکربن خالص را بیش از مقدار انرژی مورد نیاز بدن به مصرف برسانید، باید بگوئیم که ئیدروکربن خالص به چربی تبدیل می شود. اکثر مردم تصور میکنند که اکثر کلسترول ته نشین شده در عروق خونی افراد غیرفعال نتیجه مصرف بیش از حد قند در رژیم غذائی آنهاست در صورتیکه چربی عامل آن است این تصور نادرست است که بافت موجود در بدن نتیجه نوع مواد تغذیی است که مصرف می کنید. ورزشکاران تصور می کردند که اگر در رژیم غذایی خویش ادامه می دهند. اکنون نادرستی این تصور به اثبات رسیده است و بسیاری از افراد به آن واقفند. پروتئین می تواند از ئیدروکربن و چربی، چربی می تواند از ئیدروکربن و پروتئین و ئیدروکربن نیز می تواند از پروتئین وچربی حاصل شود. یکی از منابع پروتئینی ما عبارتست از گوشت گاو، که از بدن گاوی بدست می آید که علف زیادی خورده است و خود علف تقریبا ئیدروکربن خالص است.اسرار موجود در بدن موجب می شود که چیزی بیش از آنچه می خورید دربدن تشکیل شود.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

خواص شیره انگور

خواص شیره انگور برای سلامتی چیست ؟

شیره انگور از میوه انگور بدست می اید و برای سلامتی فواید زیادی دارد. یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.