تنفس صحیح و فعال شدن انرژی های ذخیره ای درون بدن

تنفس صحیح باعث فعال شدن انرژی های ذخیره ای درون بدن می گردد. این تحرک باعث فوران انرژی های ذخیره ای درون بدن می شود. اگر در یک بدن سالم انرژی های ذخیره ای درونی، زیادتر از حد معمول راکد بماند و هیچگونه فعالیتی نداشته باشد، شخص کم کم کسل و تنبل گشته و بطرف بیماری سوق پیدا می کند.ما در مجله اینترنتی فارسی وان در مورد تنفس صحیح و فعال شدن انرژی های ذخیره ای درون بدن بیشتر توضیح خواهیم داد.

تنفس صحیح

 

این حالت را دقیقاً می توان بصورت آبی که در جریان است (رودخانه) و همیشه با قدرت، زلال، شفاف، انرژی زا و گوارا می باشد تشبیه کرد که آبادانی و سرسبزی و خرمی را به ارمغان می آورد. در صورتی که همین آب اگر از جریان بیفتد و در یک گودال بریزد و بدون تحرک باشد بعد از مدتی کوتاه بصورت لجن کثیف و میکروبی در می آید که اگر کسی از این آب مصرف نماید حتماً بیمار گشته و مرگ به سراغش خواهد آمد.

از این مثال نتیجه می گیریم که اگر انرژی در یک مکان بدون استفاده بصورت راکد بماند، بعد از مدتی از قدرت (انرژی های مثبت) آن کم شده و کم کم بطرف ضعف (انرژی های منفی) هدایت می گردد. پی سعی نمائید انرژی های ذخیره ای درون بدنتان را به اندازهٔ لازم و ضروری ذخیره نمائید و همینطور هم به اندازهٔ لازم و ضروری از آن برداشت نمائید.

اگر انرژی ذخیره ای، خیلی بیشتر از استفادهٔ لازم باشد، بیماری می اورد (بهم خوردن تعادل انرژی، ازدیاد انرژی). اگر انرژی ذخیره ای کمتر از مصرف لازم باشد، بیماری می آورد (بهم خوردن تعادل انرژی، کمبود انرژی). اگر انرژی ذخیره ای نسبت به مصرف انرژی حد نرمال، متوسط و معمولی باشد، سلامتی و قدرت می آورد (تعادل انرژی).

 

شخص سالم کیست؟

 

تنفس صحیح

شخصی که تعادل انرژی داشته باشد همیشه سلامت، سرحال، با نشاط، قدرتمند، تعادل روحی بالا، تعادل انرژی خوب، باهوش، عاقبت اندیش، خوش اخلاق، دانشمند، محقق، هنرمند، گفتار نیک، پندار نیک، کردار نیک، دوست داشتنی و دارای چهره ای نورانی می شود. برای اینکه شما بتوانید انرژی های فاسد ذخیره ای خود را بیرون بریزید و انرژی های ذخیره ای سالم را جذب بدنتان نمائید، به توصیه ها و دستورالعملهای زیر عمل نمائید.

 

کنترل تنفس (پرانا):

زمانی که تنفس صحیح و منظم نباشد، فکر هم ثبات نمی گیرد. اما زمانی که تنفس ثبات داشته باشد فکر هم آرامش می گیرید. تنفس کامل یعنی اینکه هوا از سوراخ بینی عبور کند، دهان بسته باشد و لای دندان ها به اندازهٔ یک سانتیمتر فاصله باشد و دم و بازدم دوران کامل داشته و تمام قسمت های شش به حرکت و تلاش واداشته شوند.

زمانی که شما بازدم را انجام می دهید، شکم (حفره شکمی) منقبض شده، دیافراگم بالا می آید و به طرف قلب می رود و زمانی که دم را انجام می دهید، شکم باز شده، دیافراگم پائین رفته و به ارگان های شکمی می رسد.

 

تنفس در سه مرحله صورت می گیرد:

تنفس صحیح

 

1 – دم

2- نگهداری (حبس نفس)

3- بازدم

اگر شما هوا را از درون بینی داخل بکشید، بیشترین مقدار پرانا را به دستگاه بویایی خود می رسانید، در نتیجه به پرانا امکان می دهید تا به قسمت های مختلف مغز و هوش شما تأثیر کند.

(پرانا به منزلهٔ قوایی است که در ماوراء تنفس قرار دارد و یک نوع انرژی کیهانی است که در تمام جهان هستی موجود است.پرانا بصورت ذرات ریز معلق در هوا است که دارای انرژی فعال و قوی ناتمام می باشد).

زمانی که ناراحت و عصبی هستید تنفس شما سطحی، سریع، و نامنظم می شودبرعکس زمانی که شما آرام هستید تنفس شما آهسته و عمیق می شود. لحظه ای به ارامش اتاق گوش
کنید و آن را ادامه بدهید، سپس به صدای درونتان گوش کنید و به آن فکر کنید. در اینحالت، به تمرکز و آگاهی دست می یابید.

شگفت این است که حتی در بین تنفس ها احساس می کنید که از زمین کنده شده اید و معلق در هوا هستید. بنابراین تفکرات شما تا اندازه ای انعکاس تنفس صحیح شما است و هر زمانی که یاد بگیرید چگونه تنفس خود را کنترل کنید، یاد می گیرید چگونه فکر خود را کنترل کنید.

تنفس صحیح

 

با کنترل تنفس، بدن شما سرشار از اکسیژن و پرانا می شود و شما آماده برای تمرکز و تفکر می شوید. تنفس صحیح و کنترل شده (پرانا) بدن را بازسازی کرده و مقاومت در مقابل ناراحتی ها و اضطراب های روانی را بالا برده و ذهن را روشنی و جلا می دهد.

کسی که در حال تمرکز است او در حال جمع کردن و ذخیرهٔ پرانا در بدن و فکر خود می باشد. اکسیژن از طریق خون و سیستم گردش خون به کلیهٔ قسمت های مختلف بدن رسیده و آنها را تغذیه و بازسازی می کند و پرانا نیز از طریق سیستم عصبی چنین عملکردی داشته و کلیهٔ سیستم عصبی را بازسازی می کند.

کلیهٔ انرژی ها و قدرت ها از قدرت پرانا برمی خیزد و آن منشاء و سرچشمه اصلی همهٔ انرژی ها است.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.