انواع کاندوم (پوشش پلاستیکی) در جلوگیری از بارداری

انواع کاندوم های اولیه از جنس پارچه های غیر قابل نفوذ و یا روده حیوانات تهیه میشد، لیکن در حال حاضر بدلیل کثرت مصرف، قسمت عمده آن از مواد لاستیکی ساخته میشود که با رنگهای مختلف در دسترس عموم قرار گرفته است. لازم به یادآوری است، حساسیت جنسی کاندوم هایی که از روده حیوانات تهیه میگردند، بیش از پوششهای لاستیکی است، اگر چه قیمت آنها نیز گران تر می باشد.مرغوبیت انواع کاندوم معمولاً دوبار در سطوح مختلف آزمایش میشود. یک بار توسط سازندگان و بار دوم از جانب دولتها و هر دو طرف، کاندوم را از نقطه نظر وجود سوراخهای ریز و ضعف جدار کاندوم که احتمالاً ممکن است هنگام عمل جنسی پاره گردد مورد آزمایش قرار می دهند.کارخانجات سازنده میبایست کاندوم را با وسایل الکترونیک کنترل نموده، در صورتیکه سوراخ یا ضعفی درجدار کاندوم، بدلایلی نظیر کهنگی آن و یا نقایصی در مراحل تولید، مشاهده گردد، آن را غیر قابل مصرف أعلام دارند. ولی متاسفانه سازندگان کاندوم مایل نیستند که تعداد زیادی از محصولات خود را نادیده بگیرند، لذا کنترل بار دوم توسط دولتها، تقریباً این کمبود را جبران می کند.

انواع کاندوم

طریقه ارائه انواع کاندوم

بسته بندی هر کاندوم جداگانه انجام میگیرد تا از نفوذ هوا در آن جلوگیری بعمل آید زیرا چنانچه هوا در لابلای بسته بندیها نفوذ کند موجب خراب شدن کاندوم خواهد شد. بعضی از کارخانجات در بسته بندیها تاریخ مصرف را ثبت می نمایند. چنانچه اگر از مدت مذکور گذشته باشد قابل اطمینان نیست. این وسیله یکبار مصرف بوده و مقاومت آن رابطه مستقیم با ضخامت کاندوم دارد. اگر چه ضخامت زیاد کاندوم حساسیت جنسی را کاهش میدهد لیکن در کاندوم های نازک نیز احتمال پارگی بیشتر است. سازندگان کاندوم ادعا دارند اگر کاندومها را در شرایط مناسب از نقطه نظر درجه حرارت، رطوبت و نور نگهداری کنند، حدود ۵ سال از هنگام ساخت، قابل استفاده می باشند.

انواع کاندوم

روش استفاده از انواع کاندوم

در استفاده از این وسیله به این نکات بایستی توجه نمود: ۱- کاندوم باید قبل از انجام نزدیکی، بر روی آلت تناسلی در حال نعوظ گذاشته شود. ۲- بلافاصله پس از خروج منی و قبل از انیکه حالت نعوظ از بین برود، باید آلت تناسلی را خارج نمود و دقت کرد که کاندوم از آلت جدا نشود. ۳- جهت افزایش میزان تاثیر کاندوم، میتوان از ژل، کرم یا کفهای اسپرم کش استفاده کرد. استفاده از این وسیله صرفنظر از مزایایی که دارد، دارای معایب چندی نیز می باشد که عبارتند از:۱- ممکن است در حین عمل مقاربت پاره شود.۲- در صورت خرید از بازار آزاد، قیمت آن نسبتاً گران است.۳- احساسات جنسی در موقع مقاربت تا اندازه ای کاسته می شود. ۴- بعضی از مردان نسبت به مصرف آن علاقه ای ندارند. ۵- ممکن است یکی از طرفین نسبت به آن آلرژی پیدا نماید.عارضه مهمی در اثر استفاده از کاندوم دیده نشده است. برخی افراد ممکن است نسبت به پلاستیک این وسیله حساسیت داشته باشند. تعدادی از افراد در خلال نزدیکی، از کاهش احساس جنسی شکایت دارند که در اینگونه موارد بهتر است آنها را به استفاده از سایر روشهای جلوگیری از حاملگی تشویق نمود.

انواع کاندوم

میزان اثر انواع کاندوم

به گزارش مجله برفانک موفقیت در استفاده از این روش، بستگی کامل به رعایت نکاتی دارد که بطور یقین در نتایج حاصله از آن موثر است. بیشترین عامل عدم موفقیت با کاندوم، پاره شدن آن هنگام عمل جنسی است که براساس مطالعات انجام شده، حدود یک در ۲۰۰ مورد اتفاق میافتد. علاوه براین، عدم موفقیت با کاندوم بیشتر نزد کسانی است که تجربه کافی در نحوه استعمال وسایل ضد حاملگی نداشته، یا اینکه هدف آنها جلوگیری نیست بلکه تاخیر در حاملگی است و بنابراین بطور مداوم از آن استفاده نمی نمایند. بطور کلی امکان حامله شدن با این روش حدود ۱۰ درصد است.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

کم خونی بارداری

کم خونی بارداری انواع و درمان آن

کم خونی بارداری فقرآهن، کمخونی ناشی از کمبود اسیدفولیک، اختلالات هموگلوبینی از جمله کمخونی داسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.