دانستنی های جالب درباره خواص سیب

سیب ها منابعی سرشار از پتاسیم هستند که باعث نرم شدن و انعطاف پذیری ماهیچه های بدن می شود در حالی که کلسیم برای بافت های سخت بدن نظیر استخوان ها اهمیت بیشتری دارد.در این مطلب از مجله اینترنتی برفانک درباره خواص سیب برایتان میگوییم.

 

پتاسیم را عنصر جوانی، باید گفت، این عنصر، نرم کنندهٔ جدار سرخرگ های بدن است، جدار سرخرگ ها را نرم و انعطاف پذیر نگاه می دارد و از سخت شدن آن جلوگیری می کند، این عنصر به عنوان دشمن شمارهٔ یک باکتری ها و ویروس های خطرناک شناخته می شود.

 

یک سیب می تواند معیاری برای سنجش چگونگی گذران زندگی باشد. سیب یکی از قدیمیترین میوه هایی است که به مصرف انسان میرسد.

 

مطابق انچه که در روایت های مذهبی کهن امده است خداوند ان را در بهشت به انسان مرحمت فرمود و چنان که میدانیم این میوه توانست آن نقش حیات بخش را برای انسان بازی کند.

 

صدها سال پس از آن نیز این میوه تنها خوراک انسان بود. اشخاصی که این میوه را می خوردند از چنان نشاط و نیروی سلامتی برخوردار بودند که هیچ کس دیگری بر آن دسترسی نداشست.

 

خواص سیب  میوه ای؛ سرشار از پتاسیم، مواد معدنی و انواع آنزیم ها است

خواص سیب

بیشتر مردم جهان سیب را به چشم یک میوهٔ خوش طعم نگاه می کنند و از خوردنش لذت می برند ولی ما این میوه را چیزی بسیار فراتر از این ها میدانیم و ارزش آن را بسیار برتر از یک میوهٔ خوراکی می شناسیم.

 

در میان عناصری که در طبیعت وجود دارند، پتاسیم از همهٔ آنها برتر است و از چنان اهمیت و ارزشی برخوردار است که زندگی بدون آن ممکن نخواهد بود.

 

باید گفت که بیشتر مردم از داشتن این عنصر محروم ماننده اند و اثرهای ناشی از این کمبود را به خوبی می توان در میان آنها به چشم دید. بیرامون خود را نگاه کنید.

 

چند نفر از مردم را می توانید بشمارید که نور زندگی  از وجوشان میتابد؟

 

میلیونها نفر از مردم جهان که در تمدن امروزی روزگار میگذرانند و از غذاها وخوراکی های تجارتی که در دستگاه ها و ماشین های صنعتی تهیه شده است تغذیه میکنند از کمبود پتاسیم رنج میبرند.

 

حالت پوست و عضلات انها نامناسب است. انگار که گوشت آنها از استخوان هایشان دور مانده و چهارچوب بدنشان از «قواره » بیرون رفته است.

خواص سیب

چهره ها پر از چین و چروک و اطراف چشمها و گردنها را حلقه های پوست چروکیده می پوشاند. هرچه بدن از کمبود پتاسیم بیشتر رنج ببرد این حالت ها هم پیشرفت بیشتری خواهد کرد و به زودی روزگاری خواهد آمد که این مردم به جای آن که دنیا را با چشم های باز ببینند ناچار باشند آن را از میان یک درز کوچک میان پلک هایشان تماشا کنند.

 

این واقعیت را گروهی از مردم نمی پذیرند و چنین استدلال می کنند که گذشت زمان باعث پیدایش چنین حالتی می شود و میگویند سالخوردگی و کهولت باعث این تغییرات فیزیکی در بدن آنها شده است.

 

برای آن که جوان بمانید و بدن شما با گذشت زمان به پیری دچار نشود یک راه وجود دارد و آن رساندن پتاسیم به بدن است. از دیگر خواص سیب این است که سرشار از پتاسیم است.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.