خانه » سلامت » احتقان کلیه ها چیست و چه روش درمانی دارد؟

احتقان کلیه ها چیست و چه روش درمانی دارد؟

معمولا احتقان کلیه ها اولین مرحلهٔ بروز بیماری کلیه است.در این مطلب از مجله برفانک برایتان راجع به احتقان کلیه ها  روش درمانی آن به صورت طبیعی و سنتی می گوییم.

 

علل ایجاد احتقان کلیه ها چیست؟

 

احتقان کلیه ها

 

با توجه به عوامل مسبب اختلالات کلیوی از قبیل سوء تغذیه، افراط در نوشیدن مشروبات الکلی، عادت به خوردن دارو های شیمیایی وغيره به تدریج،

 

طی سالیان دراز، مواد سمی و سموم بیماری ها و داروهای مسموم کننده در جریان خون جمع شده به هنگام عبور از لوله های بسیار ظریف و نازل کلیه ها در آنها ته نشین گردیده باعث احتقان این عضو می شود.

 

نشانه های احتقان کلیه که همانا حالت تورمی حاد ساده است عبارت اند از احساس درد در ناحیهٔ کلیه ها، میل دایم به دفع ادرار و غلیظ و پررنگ شدن آن.

 

درمان احتقان کلیه ها

 

احتقان کلیه ها

 

اگر این احتقاق ساده یا جمع شدن خون در کلیه ها به روش طبیعی و به طور صحیح تحت درمان طبیعی قرار گیرد از ایجاد بیماری حاد و مزمن کلیه که معمولا به دنبال درمان پزشکی حاصل می شود جلوگیری می گردد.

 

لیکن اگر به روش درمان بازدارنده معالجه شود بدون شک منجر به بیماری های مزمن کلیه خواهد شد. گاهی ممکن است بیماری تحت درمان پزشکی قرار گیرد و به بیماری مزمن کلیوی دچار نشود.

 

این امر به سبب معالجات انجام شده نیست بلکه ناشی از قدرت بیمار است که بر درمان بازدارنده غلبه کرده مانع از بروز عوارض ناگوار بعدی آن گردیده است.

 

درمان صحیح و بجای احتقان کلیه، امساك در غذاست. بیمار باید تا موقعی که علایم حاد بیماری ادامه دارد فقط آب و آب پرتقال بنوشد.

 

احتقان کلیه ها

 

همچنین تنقیهٔ شبانه با آبگرم در تمام مدت امساک فراموش نشود. پس از آن رژیم تمام میوه را به مدت چند روز برقرار سازند و بالاخره از برنامهٔ غذایی کامل هفتگی استفاده کنند و آن را برای همیشه به کار بندند

 

تا بعداً به احتقان کلیوی دچار نشوند.در تمام مدت امساک حمام داغ سولفات منیزی همه روزه یک یا یک روز در میان گرفته شود،

 

و ضماد مرطوب روزی چند مرتبه و شب ها فقط یک بار روی موضع کلیه بگذارند. پس از حمام داغ سولفات منیزی باید اسفنج آغشته به آب سرد یا نیم گرم به بدن بیمار مالیده شود و سپس به بستر برود.

 

تا موقعی که دورة نقاهت فرا رسد لازم است بیمار در استراحت کامل به سر برد و به هیچ عنوان دارویی مصرف نکند. اگر درمان سادهٔ فوق انجام شود، نه فقط التهاب کلیه ها رفع خواهد شد

 

بلکه بیمار سالم تر از زمان قبل از بیماری (در نتیجهٔ پاک شدن دستگاه ها) میگردد. در صورتی که اگر با دارو معالجه می شد وضع او کاملا برعکس بود.

0/5 ( 0 نظر )

اینها را هم ببینید

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.