خانه » سلامت » ورم شکم و روش های پزشکی و دارویی درمان آن

ورم شکم و روش های پزشکی و دارویی درمان آن

درمان پزشکی ورم شکم نه فقط قادر به بهبود بیماری نیست بلکه در تشدید نیز دخالت تام دارد.در این مطلب از مجله برفانک برایتان از ورم شکم و روش های درمان آن می گوییم.

 

آیا داروها و مواد شیمیایی در درمان ورم شکم موثرند؟

 

ورم شکم

 

پزشکان چنین تصور می کنند که با دادن گرد و قرص می توانند ترشی اضافی معده بیماران را خنثی کنند و آنان را از درد و گاز معده رهایی بخشند و معده را از تنبلی بدر آورده به فعالیت وادارند.

 

لیکن باید بدانند که این گونه تدابیر هیچگاه به معنای حقیقی معالج نیستند.خوردن دارو علت ورم شکم را از میان بر نمی دارند بلکه فقط برای مدت محدودی اختلال را از بین میبرند.

 

مثلا موقعی که برای تسکین اثر گاز معده یا کم کردن ترشی اضافی آن به بیمار جوش شیرین میدهند، باقیماندهٔ این مادهٔ شیمیایی در معده این عضو را مسلماً دچار اختلال میسازد

 

و بعلاوه اثر زیانبخشی بر لایهٔ مخاطی این عضو می گذارد، بعلاوه این رسوب شیمیایی بعدها به وسیلهٔ جریان خون به کلیه ها رفته و سرانجام دفع می شود

 

ورم شکم

 

لیکن وجود آن در کلیه ها منشاء تحریکاتی در این عضو لطیف میگردد و انواع مختلف بیماریهای کلیه را ایجاد می کند.

 

نظیر همین موضوع در مورد داروهایی با ترکیبات بیسموت و سایر موادی که برای رفع امتلای معده مصرف می کنند نیز صادق است.

 

از نظر اثر داروها در درمان امتلای معده، موضوع مهمتر دیگر از بین بردن ترشی اضافی معده (که عامل مهم امتلا و اختلالات مربوطه است) با داروهایی است که معده را قلیایی می کنند.

 

کدام مواد غذایی باعث ورم شکم می شوند؟

 

در حال حاضر مصرف مواد پروتئینی باعث میشود که معده دارای واکنش اسیدی باشد بنابراین خوردن داروهای قلیایی در آخر غذا باعث میشود که مواد پروتئینی

 

مانند گوشت، تخم مرغ و غیره کاملا هضم نشده و به همین حال وارد روده شوند و بدین سبب به اندازهٔ کافی مورد استفاده قرار نگیرند.

 

در این موقع نه فقط این گونه مواد غذایی غیرقابل جذب می شوند بلکه باعث اختلال روده میگردند و یبوست نیز بیش از پیش شدت مییابد.

 

آری، چنین است اثر این گونه داروها در درمان امبتلای معده و سایر بیماریهای آن.

 

ورم شکم

 

جای شگفتی نیست که امتلای معده به وسیلهٔ روشهای درمانی طبرسمی معمولی علاج پذیر نیست!

 

و باز جای تعجب نیست که فروشندگان اسپسیالیته های دارویی به پیشرفت خود در فریب دادن طعمه ها و قربانیهای خود ادامه میدهند و بیماران ناامید را با وعده های پوج و فریبنده به درمان واقعی امیدوار میسازند.

 

تنها راه درمان مؤثر امتلای مزمن معده، ورم معده، نفخ معده، ازدیاد ترشی معده و غیره در مرحلهٔ اول پاکسازی کامل مجاری گوارشی و در مرحلهٔ دوم قبول یافت رژیم غذایی صحیح و بهداشتی برای آینده است؛

 

و از هیچ راه دیگری نمی توان این اختلالات را برای همیشه درمان کرد.

0/5 ( 0 نظر )

اینها را هم ببینید

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.