خانه » سلامت » بهداشت آقایان » هیدروسل ( آب آوردگی بیضه ) از بیماریهای مردان و درمان آن

هیدروسل ( آب آوردگی بیضه ) از بیماریهای مردان و درمان آن

در این عارضه، پوست بیضه ورم می کند و در آن مایع جمع میشود. علت ظاهری این اختلال ممکن است ضربه یا فشار باشد.در این مطلب از مجله برفانک برایتان راجع به بیماری هیدروسل می گوییم.

 

علت بیماری هیدروسل در مردان چیست؟

 

هیدروسل

 

علت اصلی هیدروسل اغلب مسمومیت دستگاه است که خود معلول سوء تغذیه همیشگی، زندگی خلاف بهداشت، درمان های بازدارنده بیماری های قبلی و غیره است.

 

افراط در امور جنسی و سوء استفاده از این کار عامل مهمی در ایجاد این عارضه (به سبب حالت انحطاطی که به دستگاه تناسلی دست میدهد) به شمار می آید.

 

غالباً پیاده روی با این عارضه ناسازگار است و استفاده از بیضه بند توسط پزشکان همواره توصیه می شود.

 

درمان هیدروسل

 

کشیدن مایع بیضه روشی است که معمولا برای رهایی از هیدروسل به کار برده می شود، لیکن این کار علت اصلی بیماری را از بین نمیبرد.

 

یگانه راهی که واقعاً به نتیجه مطلوب می رسد درمان مزاجی به منظور تقویت بیمار و از بین بردن مسمومیت ضمنی دستگاه هاست که ریشه اصلی این اختلال را تشکیل می دهد.

 

بنابراین باید از دستورهای زیر پیروی کنند:

 

درمان را با رژیم انحصاری میوه تازه به مدت چهار تا هفت و حتی ده روز شروع کنند (هر قدر این دوره طولانی تر باشد بهتر است).

 

پس از آن برنامه غذایی کامل هفتگی را برقرار سازند. دوره های رژیم تمام میوه با فواصل هر ماه چند روز در صورت لزوم ممکن است تجدید شود.

 

طی دوره رژیم تمام میوه روده ها را همه شب با آب گرم تنقیه پاک کنند؛ و اگر یبوست دایم وجود دارد، آن را ریشه کن کنند.

 

مشتمال خشک صبحگاهی و حمام نشسته سرد همه روزه اجرا شود، ضمناً تمرین تنفسی و سایر تمرینها نیز عملی گردد. حمام داغ سولفات منیزی در صورت امکان هفته ای یک یا دوبار بسیار مفید و مؤثر خواهد شد.

 

استفاده از حمام نشسته داغ و سرد (هر شب جز شب هایی که حمام داغ سولفات منیزی گرفته میشود) در این مورد بسیار نافع خواهد بود.

 

برای تسکین درد، روی قسمت آسیب دیده به تناوب کمپرس گرم و سرد بگذارند (قطعه پارچه ای را در آب فرو برده بفشارند و بر موضع بگذارند، سپس آن را بردارند و به جای آن کمپرس سرد به همین طریق قرار دهند).

 

هیدروسل

 

باید سعی شود تا سطح سلامت بیمار بالا رود و بنیه اش تقویت گردد. هوای آزاد و تمرین خارج، از عوامل اساسی درمان به شمار می روند.

 

حمام آفتاب وهوا در صورت امکان توصیه می شود. عامل رژیمی نیز حایز کمال اهمیت است. میوه و سالاد باید اساس خوراک بیمار را تشکیل دهد.

 

چه چیزهایی مضر است

 

از خوردن ادویه، ترشی، سس و غیره خودداری شود. اگر به سیگار عادت دارند آن را ترک کنند یا به حداقل کاهش دهند. کلیه عادات و آدابی که باعث تضعیف بنیه بیمار می شود بخصوص افراط در اعمال جنسی باید کنار گذارده شوند.

 

اجرای دستورهای فوق، جز در مواردی که بیماری بسیار کهنه و شدید باشد، همواره به نتیجه خواهد رسید. بعلاوه سطح سلامت بیمار را نیز بالا خواهد برد.

 

از برداشتن و بلند کردن اشیای سنگین و تقلای زیاد باید بکلی اجتناب شود. بستن بیضه بند اغلب مفید واقع می شود.

0/5 ( 0 نظر )

اینها را هم ببینید

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.