بررسی میزان مناسب خواب جهت رفع کمبود خواب

بر اساس یافته‌های محققان در تحقیقات جدید، می‌توان با قاطعیت گفت که کمبود خواب باعث افزایش خطر مشکلات قلبی و حتی مرگ زودرس خواهد شد. مطابق با اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا، تقریبا یک سوم جمعیت آمریکا دچار مشکلات کمبود خواب هستند و این مسئله می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. این مرکز همچنین هشدار می‌دهد که کمبود خواب بیماری‌های مزمن همانند دیابت، بیماری‌های قلبی، چاقی و افسردگی را نیز افزایش خواهد داد. در این مقاله قصد داریم میزان خواب کافی را مورد بررسی قرار دهیم.

کمبود خواب

اطلاعاتی در رابطه با کمبود خواب

بد نیست در ابتدا گفته شود که خواب زیاد هم می‌تواند تاثیرات مخرب زیادی داشته باشد. محققان و دانشمندان در طول یک آزمایش که بر روی جامعه آماری 116 هزار نفری انجام دادند، توانستند نتایج بسیار خوبی را به دست آورند. یکی از نتایجی که توسط این گروه به دست آمد، اشاره به میزان خواب زیاد داشت. افرادی که به طور منظم بیشتر از 6 الی 8 ساعت در شبانه روز خواب باشند، احتمال مرگ زودرس یا بیماری‌های قلبی و عروقی بیشتر یخواهند داشت. در حالت کلی، این خطرات گفته شده به میزان 5 درصد در افراد دارای خواب زیاد نسبت به سایرین بیشتر است. افرادی که 9 الی 10 ساعت در شبانه روز بخوابند، 17 درصد بیشتر از سایر افراد دچار مرگ زودرس و یا بیماری قلبی می‌شوند. به طور مشابه، آن  دسته از افرادی که به طور منظم بیش از 10 ساعت بخوابند، 41 درصد احتمال خطر را بیشتر خواهند داشت. باز هم تاکید می‌شود که این درصدهای اعلام شده را نمی‌توان به صورت کامل مورد تایید قرار داد و باید آزمایش‌های زیادی انجام شوند.

شرایط برای کسانی که کمبود خواب دارند!

کمبود خواب

این مطالعات به خوبی نشان داد که افراد دارای کمبود خواب (6 ساعت یا کمتر) دچار همین مشکلات خواهند داشت. یکی از کارشناسان و پزشکان در این رابطه اظهار داشت که میزان خواب مناسب برای بزرگسالان چیزی در حدود 6 الی 8 ساعت است. توجه داشته باشید که با قاطعیت نمی‌توان در رابطه با میزان خواب زیاد و ارتباط آن با افزایش بیماری‌ها اظهار نظر دقیقی کرد یا یافته‌ها را مورد تایید قرار داد. با این‌حال کمبود خواب می‌تواند یک عامل اصلی مرگ و بیماری‌های قلبی باشد، البته نباید تاثیر آن بر روی افزایش بیماری یا شرایط زمینه‌ای را فراموش کرد. عموم مردم باید این مسئله را در نظر داشته باشند که در طول شبانه روز، از 6 الی 8 ساعت خواب را تجربه کنند. از سوی دیگر، اگر خواب بیش از حد را برای خود رقم بزنند، قطعا باید برای بررسی وضعیت سلامت خود به پزشک مراجعه نمایند تا بتوانند نسبت به سالم بودن خود اطمینان حاصل نمایند. افراط و تفریط در هر زمینه‌ای می‌تواند مشکلات زیادی را برای تمام افراد به وجود آورد، خوابیدن یکی از این موارد است که قطعا باید تعادل در آن برقرار شود. زیادی خواب باعث بروز مشکلات زیادی خواهد شد، کمبود آن نیز به مراتب می‌تواند وضعیت را بدتر نماید، تنها چیزی که باعث بهبود شرایط خواهد شد رعایت میزان زمان مناسب خواب است. آیا شما کمبود خواب دارید ؟ برای رفع آن از چه شیوه‌هایی استفاده می‌کنید؟

منبع: https://www.barfanak.com

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.