بررسی و معرفی خطرناک‌ترین شهرهای آسیا

برای این که یک شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنیم همواره باید به مسائل مهم دقت کنیم. شاید اگر از شما بپرسند چه مسائلی، پاسخ خواهید داد جاذبه های گردشگری، هتل ها، هزینه اقامت و فرهنگ مردم. اما بدون شک یکی دیگر از مهم ترین چیز هایی که شما باید بدان توجه کنید، امنیت است. همواره شهر هایی که دارای بالاترین میزان امنیت هستند، دارای گردشگران بیشتری می باشند. و برعکس شهر هایی که امنیت در آنها برقرار نیست، در رتبه های آخر قرار دارند. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با خطرناک‌ترین شهرهای آسیا آشنا کنیم.

خطرناک‌ترین شهرهای آسیا

خطرناک‌ترین شهرهای آسیا

کراچی

کراچی یکی از بزرگترین و مهم ترین شهر های پاکستان است که در صدر لیست ما قرار دارد. در بسیاری از مجله های دنیا این شهر به دلیل بالا بودن آمار جرم و جنایت معروف می باشد. در این شهر فرقه های مختلف مذهبی و گروه های تروریستی وجود دارند و به همین دلیل امنیت جان مسافران به هیچ وجه قابل تضمین نیست. متاسفانه در سال 2017، 50 توریست در این شهر کشته شدند که همین موضوع به خوبی میزان پایین امنیت در کراچی را نشان می دهد. متاسفانه وقوع جرم در این شهر به جزئی از زندگی مردم تبدیل شده و آنها کم کم به این مشکل عادت کرده اند.

کوالالامپور

یکی دیگر از خطرناک‌ترین شهرهای آسیا کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی می باشد. این شهر با این که یکی از مهم ترین بازار های آسیا محسوب می شود، اما به دلیل توزیع ناعادلانه ثروت، بسیاری از مردم این شهر از فقر رنج می برند. به همین دلیل است که فشر وسیعی در این کلان شهر بزرگ به کار های خلاف و غیر قانونی مشغول هستند. این موضوع هر از گاهی گریبان گیر توریست ها می شود چرا که آنها یک طعمه عالی برای سارقان به حساب می آیند. شاید جان شما در این شهر در امان باشد اما هیچ تضمینی در قبال مال شما وجود ندارد.

خطرناک‌ترین شهرهای آسیا

پتالینگ جایا

یکی دیگر از شهر های مالزی که در لیست ما قرار دارد، پتالینگ جایامی باشد. این شهر که در ایالت سلانگور واقع شده است، پتانسیل بالایی برای نرخ بالای جرم و جنایت دارد. در این شهر بزرگترین معامله های مواد مخدر آسیا انجام می شود و عده بسیاری اعتقاد دارند که نیرو های محلی مانند پلیس نیز در آنها دخیل هستند. مافیای مواد مخدر در این شهر به قدری قوی است که حتی دولت هم نمی تواند در مورد آنها کاری انجام دهد. تراکم جمعیت شهر، رشد و شکوفایی اقتصادی و سیل جماعتی که در مکان‌های مختلف شهر پراکنده شده‌اند، مهم ترین دلایل برای نرخ بالای جرم در این شهر هستند.

گورگان

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین دلایل بالای نرخ جرم و جنایت در شهر های مختلف، جمعیت بالا می باشد. یکی از این شهر ها که جمعیتی 35 میلیون نفری داشته و در هند قرار دارد، گورگان می باشد. متاسفانه مردم این شهر از وضعیت رفاهی خوبی برخوردار نیستند و به همین دلیل عده زیادی از آنها رو به دزدی آورده اند. آمار ها نشان می دهد که در سال 2015 بیش از 105 هزار مورد دزدی، شامل دزدی اموال، جیب بری، سرقت ماشین و زورگیری، در این شهر گزارش شده است.

کلانگ

مالزی از نظر جرم و جنایت رتبه بسیاری بالایی دارد. یکی دیگر از شهر های این لیست ه که مالزی تعلق دارد، کلانگ است. این شهر که در 32 کیلومتری غرب کوالالامپور و 6 کیلومتری شرق بندر کلانگ واقع شده است، آمار 105 هزار فقره دزدی در طول سال را ثبت کرده است. بسیاری از گروه های خلاف این شهر توسط هندی ها و چینی ها اداره می شوند و هر کدامشان برای خود یک گنگ دارد.

منبع: www.barfanak.com

Check Also

آشنایی با جاذبه‌های کشور مارتینیک

مارتینیک یکی از  مستعمره های کشور فرانسه است که در قاره آمریکا و در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.