خوش شانس ها و بدشانس های اسکار ۲۰۱۸ با عکس

نامزدهای نهایی جایزه اسکار ۲۰۱۸ اعلام شدند. این یکی از مهمترین اخبار سینمایی فعلی است. مطمئنا چهارم مارس 2018 (13 اسفند 1396) شاهد یکی از ویژه‌ترین مراسم‌های اسکار در سال‌های اخیر خواهیم بود. مراسم اعطای جوایز سالانه آمریکا که توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک به بهترین آثار صنعت سینمای جهان اهدا می‌شود، امسال نیز در سالن تئاتر دالبی در مرکز تئاتر هالیوود و هایلند لس‌آنجلس برگزار می گردد. در این بخش درباره خوش شانس ها و بدشانس های اسکار ۲۰۱۸ اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

اسکار ۲۰۱۸

درباره اسکار ۲۰۱۸

در این بخش از سایت برفانک نگاهی به مهم‌ترین نکات و حواشی این جایزه بزرگ سینمایی در نودمین دوره آن می اندازیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

1- مریل استریپ؛‌ ارتقای رکوردهای شخصی

اسکار ۲۰۱۸

به گزارش سایت برفانک مریل استریپ رکورددار بیشترین تعداد نامزدی اسکار در شاخه بازیگری است. مریل استریپ برای بیست‌ویکمین‌بار نامزد بهترین بازیگر زن در اسکار شده است. طبق اطلاعات بدست آمده او تاکنون سه جایزه اسکار را برده است. این بازیگر پیش از این رکورددار بیشترین نامزدی بوده و با بازی در فیلم «پست» رکورد خود را افزایش داده است.

2- جردن پیل؛ سیاه‌پوست خوش اقبال

اسکار ۲۰۱۸

آکادمی اسکار چند سال پیش هیچ سیاه‌پوستی را لایق دریافت جایزه ندانست. اما در سال 2018 فیلم «برو بیرون» اولین فیلم جردن پیل بسیار مورد‌ توجه قرار گرفت. پیل اولین سینماگر سیاه‌پوست تاریخ جوایز اسکار است که در یک‌سال و به‌طور همزمان نامزد بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اورجینال و بهترین فیلم شده است.

3- راشل موریسون؛‌ اولین فیلمبردار زن

اسکار ۲۰۱۸

راشل موریسون اولین فیلمبردار زنی است که در طول تاریخ ۹۰ ساله برای فیلم «مادباوند» اسکار نامزد شاخه بهترین فیلمبرداری شده است و این خبر خوشی برای  زنهای هنرمند جهان است.

4- گرتا گرویگ؛ در میان زنان تاریخ‌ساز

اسکار ۲۰۱۸

گرتا گرویگ پنجمین زنی است که توانسته‌ تاکنون در شاخه بهترین کارگردانی جوایز سینمایی اسکار نامزد شود.  همچنین او چهارمین زنی است که در دو شاخه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اورجینال نامزد شده است. سیزدهمین کارگردان زن است که فیلمش در شاخه بهترین فیلم اسکار نامزد شده است. چهارمین فیلم تاریخ با کارگردان زن که همزمان در شاخه بهترین فیلم و فیلمنامه نامزد می‌شود.

5-مارتین مک‌دونا؛ بدشانس

اسکار ۲۰۱۸

یکی از اتفاقات جدید اسکار 2018 اینست که «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری» ، فیلم تازه مارتین مک دونا آن‌قدر مورد‌توجه واقع شده که فرانسیس مک دورماند در شاخه بهترین بازیگر زن، سم راکول و وودی هارلسون در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و فیلم در پنج رشته دیگر ازجمله بهترین فیلم نامزد شود، اما نکته مهم نامزد نشدن مک دونا در بخش بهترین کارگردانی است.

6- «شکل آب»؛‌ 13 نامزدی

اسکار ۲۰۱۸

فیلم «شکل آب» ساخته گیرمو دل تورو بیشترین نامزدی در نودمین دوره اسکار را از آن خود کرده است. شکل آب دهمین فیلمی است که در تاریخ این مراسم در 13 شاخه بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر زن، تدوین، بازیگر نقش مکمل زن، فیلمنامه اورجینال، موسیقی متن، طراحی لباس، میکس صدا، تدوین صدا، فیلمبرداری و بازیگر نقش مکمل مرد نامزد کسب جایزه گردیده است.

7- تیموتی شالامی؛ یکی از جوان‌ترین‌ها

اسکار ۲۰۱۸

تیموتی شالامی با 22 سال بعد از 75 سال جوان ترین کسی است که در شاخه بازیگری نامزد اسکار شده است. او به خاطر فیلم «مرا به نامت صدا کن» نامزد اسکار شده و اینده درخشانی دارد.

8- جیمز فرانکو؛کنار‌گذاشته‌شده

اسکار ۲۰۱۸

فیلم «هنرمند فاجعه» آن قدر مورد توجه قرار گرفت که جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم کمدی را در گلدن‌گلوب برای جیمز فرانکو کارگردان و بازیگر این فیلم از آن خود کرد.

9- کریستوفر پلامر؛‌ دهن‌کجی به کوین اسپیسی

اسکار ۲۰۱۸

کریستوفر پلامر پیرترین بازیگر تاریخ جوایز اسکار با 88 سال  است که در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم «همه پول‌های دنیا» نامزد شده است. طبق اطلاعات بدست آمده پلامر در فیلم رایدلی اسکات ظرف 9 روز جایگزین کوین اسپیسی شد که به‌خاطر رسوایی اخلاقی حضورش در فیلم تحمل نشد.

10- پل تامس اندرسن، استیون اسپیلبرگ و کریستوفر نولان؛ خوب، بد، زشت

اسکار ۲۰۱۸

سه کارگردان معروف کمتر مورد‌توجه واقع‌شده فصل جوایز امسال در اسکار وضعیت عجیبی دارند. پل تامس اندرسن با فیلم «رشته خیال» در 6 رشته نامزد شده است. اسکار برای اندرسن سنگ‌تمام گذاشته، در‌حالی‌که به استیون اسپیلبرگ و فیلم «پست» اعتنایی نکرده است. «پست» فقط در دو بخش بهترین بازیگر زن و بهترین فیلم نامزد است. داستان برای کریستوفر نولان و «دانکرک» اندکی پیچیده‌تر است. این فیلم با آن‌که در هشت رشته نامزد شده، اما 6 مورد آن در بخش‌های فنی است. البته اسکار، نولان و فیلمش را در بخش بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نیز قرار داده است.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت برفانک تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.barfanak.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.