خواص انار در بارداری برای مادر و جنین

خواص انار در بارداری برای مادر و جنین بسیار است. به عنوان مثال از خواص انار در بارداری میتوان به رفع کم خونی مادر و جنین اشاره کرد. همچنین انار برای تقویت استخوان ها و رفع کمبود کلسیم و آهن مادر و جنین مفید است. جلوگیری از التهاب مفاصل و تحلیل رفتن غضروف و درمان فشار خون از دیگر خواص انار در بارداری است.

خواص انار در بارداری

خواص انار در بارداری

در این بخش از سایت برفانک درباره خواص انار در بارداری اطلاعاتی را برای شما اماده کرده ایم که تقدیم تان می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

خواص انار در بارداری

1- خواص انار در بارداری برای مادر باردار

یکی از خواص انار در بارداری خاصیت خون ساز بودن آن است. انار خونساز بوده و خاصیت تصفیه خون را دارد. همینطور که می دانید هر چقدر یک مادر باردار دارای خون بیشتر و سالمتری باشد ، بهتر می تواند دوران بارداری را سپری کند. یک خانم باردار در دوران بارداری به خون بیشتری نیاز دارد و کمخونی به او و جنین آسیب می زند. میوه انار تامین کننده آهن خون و نیز افزایش دهنده حجم خون مادر در دوران بارداری است.

یکی دیگر از خواص انار در بارداری ، خاصیت ضد ویاری و ضد تهوعی انار است. مادران بارداری که در دوران بارداری دچار تهوع شده یا ویار هستند می توانند انار بخورند. مخصوصا مصرف انار به صورت ناشتا در هنگام صبح و قبل از صرف صبحانه از تهوع بارداری جلوگیری خواهد کرد.

یکی دیگر از خواص انار در بارداری جلوگیری و درمان فشار خون بارداری است. برخی از زنان حامله در طی دوران بارداری دچار فشار خون بارداری می شوند و این فشار خون به مادر و جنین اسیب می زند. انار به عنوان یک ماده طبیعی دافع حرارت و کاهنده فشار خون برای زنان باردار مفید است.

خواص انار در بارداری

یکی دیگر از خواص انار در بارداری جلوگیری از التهاب مفاصل و تحلیل رفتن غضروف هاست. همانطور که می دانید اعضاء بدن مادر باردار مخصوصا مفاصل و غضروف ها فشار بیشتری را نسبت به زمان غیر بارداری تحمل می کنند.

یکی دیگر از خواص انار در بارداری خاصیت مفرحی و شادی اوری انار است. یک زن حامله که ممکن است در دوران بارداری دچار افسردگی شود با مصرف میوه انار شاد تر می شود.

آب انار شیرین ادرار آور بوده و برای بیماری های مجاری ادراری مفید است و از این حیث برای مادران باردار که دچار عفونت ادراری شده اند هم مفید است.

یکی دیگر از خواص انار در بارداری پتاسیم است. این ماده می تواند نقش موثری در جهت جلوگیری از ورم زنان باردار در طی دوران بارداری داشته باشد.

خواص انار در بارداری

2- خواص انار در بارداری برای جنین

یکی از خواص انار در بارداری خاصیت تصفیه خون است. خون مجرای تغذیه جنین از مادر است و خون سالم یعنی مجرای تغذیه سالم و این سلامتی بر سلامتی جنین تاثیر دارد. انار دارای ماده ای به نام مانتین است که بسیار مفید بوده و باعث پاک سازی و تصفیه کبد می شود.

یکی دیگر از خواص انار در بارداری برای جنین آنست که میوه انار یک منبع غنی از ویتامین ها از جمله ویتامین آ (A) بوده و در رشد و نمو جنین بسیار موثر است. ویتامین ب (B) موجود در انار در تکامل و رشد سیستم عصبی جنین تاثیر زیادی دارد.

یکی دیگر از خواص انار بارداری برای جنین وجود کلسیم است که به رشد و تکامل استخوان بندی جنین و جلوگیری از نرمی استخوان کمک می کند. انار دارای آهن است و به جلوگیری از آسیب های ناشی از فقر آهن در جنین و قوی تر شدن سیستم ایمنی جنین کمک می کند.

خواص انار در بارداری

مقدار مصرف انار در دوران بارداری

البته شما نباید در میزان خوردن انار زیاده روی کنید. خوردن روزانه حداکثر یک عدد انار متوسط تقریبا کافی است. چنانچه خانم بارداری دارای شرایط ویژه می باشد بهتر است قبل از مصرف انار با یک پزشک طب سنتی مشورت نماید. همچنین بهتر است در اوایل بارداری ان را خورد. انار قابض است و اگر در اواخر بارداری زیاد خورده شود باعث مشکل در روند زایمان طبیعی می شود. کلا اگر برای مصرف انار با پزشک تان مشورت کنید بهتر است.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.