خطر کردن را از کودکتان نگیرید

شما با دلسرد کردن بچه ها از خطر کردن ، از نظر روحی ارضا می شوید. به خاطر داشته باشید، رفتارهایی که به طور مکرر از خود نشان می دهید مسلماً از نظر روحی شما را ارضا می کند. رفتارهایی که سبب می شود، بچه ها از ناشناخته ها دوری جویند و در مقابل تغییر از خود مقاومت نشان دهند در اصلی خود. مخرب و ناشی از عصبیت است. مواردی که در زیر به آن اشاره شده منافعی را نشان می دهد که با القای افکار و اندیشه های منفی، نصیب شما می شود. وقتی مطالب زیر از مجله برفانک را مطالعه می کنید، توجه داشته باشید کدام مورد با موقعیت شما تطبیق می کند.

خطر کردن

دوری از خطر کردن و پیروی از دیگران

با پیروی کردن از اکثریت شما احساس امنیت و آرامش میکنید. شما از اینکه مانند دیگران رفتار کنید، مثل گوسفندی در گله بدون فکر دنباله روی نمایید، و جزئی از اکثریت باشید، خشنود و راضی می باشید. روش زندگی شما این است که از انتقاد سایرین خود را در امان نگاه دارید و زندگی امن و بدون  را طی کنید. با اکثریتی بودن که از تغییر می ترسند، در نوع خود مزیتی به شمار می رود اگرچه برخوردی بزدلانه با زندگی است. آندرو جکسون میگوید یک مرد با شهامت اکثریتی را تشکیل می دهد. ولی مثل دیگران بودن و عمل کردن آسانترین روش را زندگی و در عین حال کم جسارت ترین برخوردی است که ممکن است بچهٔ خود را به آن تشویق کنید برای شما خیلی راحتتر است که احساس حقانیت کنید تا احساس شادی.وقتی به بچه ها می آموزید از هرگونه تغییری دوری جویند و از آنچه مرسوم و متداول است دنباله روی نمایند، احساس حقانیت می کنید.

زندگی را پر از خطر و دنیا را صحنه بدگمانى پنداشتن

خطر کردن

به گزارش مجله برفانک اگر شخصاً انسانی متکی باشید، بچه هایی خجول، شدیداً وابسته و متکی تربیت می کنید، بچه هایی که به طور نومیدکننده ای به شما نیاز دارند. به عنوان فردی متکی طبیعتاً بچهٔ خود را هم تشویق می کنید مثل شما باشد. برای شما خیلی راحت تر است اگر کودک را از تجارب جدید برحذر دارید، چون خودتان هم درباره ناشناخته ها چیزی نمیدانید و ضمنا با مشاهده فرزندی که دایماً به شما میچسبد، احساس قدرت و اهمیت می کنید و تصور نمی کنید به نفع فرزندتان است اگر به کاوش و جستجوی تجارب جدید برود . لزومی نمیبینید با رفتاری متفاوت از آنچه در زندگی پیش گرفته اید، خود را درگیر سازید. برای شما، همنوا بودن و همرنگ جماعت شدن، چه در منزل چه در مدرسه و چه در کوره راه زندگی، فضیلتی به شمار میرود، و بدیهی است اگر فرزندتان مانند شما بار بیاید، زندگی راحت و بی دردسر تری خواهید داشت، درست مثل آدم .ماشینی و عروسک کوکی بودن ترجیح هی دهید با روشی که بی حد و حسب عادت کسب کرده اید زندگی را اداهه دهید تا فکر و اندیشهٔ خود را به کار اندازید. بچه هایی که از تغییر می ترسند کودکانی هستند که تشویق شده اند طبق خواسته و ذوق مادر یا پدر و مثل آنها رفتار کنند. چنین کرداری، هم آسانترین راه است و هم مبارزه ای نمیطلبد. ضمناً بار مسئولیت والدین را سبک میکند چون با چنین برخوردی، انرژی خلاق کودک خاموش و خفه می شود.

انتخاب موقعیت شناخته شده و امن

خطر کردن

با توجه به اینکه ارزیابی موقعیتهای ناشناخته مشکل و غیر قابل پیش بینی است لذا بچه ها را به انجام کارهای تشویق می کنید که بتوانید صحت و درستی آن را تأیید نمایید. شما هنگامی می توانید رفتار و کردار فرزند خود را تأیید کنید، که از نوع و کیفیت آن با خبر باشید .هر اقدام نا اشنایی باید رد شود با دوری جستن از هرگونه تغییری، در حقیقت خود را از خطر کردن و شکست خوردن نهایی کنار نگاه می دارید. اگر بر این باور باشید که شکست خوردن چیز بدی است، پس از هر تجربه ای که خطر کردن را در برداشته باشد خودداری می کنید. چون فرهنگ موفقیت پرست ما هر اقدامی را که احتمال شکست آن برود، نفی می کند از این رو، تمام کوشش خود را به کار می بریم تا در ذهن خود را برنده ببینیم. گاهی این طرز فکر به معنی آنست که از خطر کردن و خطرها به هر قیمتی شده دوری جوییم و بچه های خود را نیز به این کار تشویق کنیم.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

شکست

شکست لازمه موفقیت فرزندتان است

دنبال کردن مظاهر بیرونی موفقیت و ترس از شکست سبب گردیده نسل جوان امروز بیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.