تلقین و استفاده یا سوءاستفاده کردن از شما

نگاهی به گذشته تان بیفکنید آنگاه متوجه خواهید شد که از زمانی که خود را شناخته اید پدر و مادر و دوست و آشنا و معلم و حتی رهگذر و غیره چه تلقین هایی را به عنوان نصیحت به شما کرده اند که اگر القائات منفی را پذیرفته بودید چه بسا کارتان تمام بود و حتی زنده نمانده بودید که بخواهید گذشته را در خاطر مرور نمایید.در این مطلب از مجله برفانک برایتان از تلقین میگوییم.

 

تلقین های دیگران و اثرات آن بر شما

 

تلقین

 

اینک که به مرحله تعقل و تصمیم گیری رسیده اید پس درباره آنچه به شما می گویند تامل و اندیشه کنید و گفته هایی را که بیشتر جنبه تبلیغاتی و آن هم بار مخرب و منفی دارد باور نکنید و ذهنتان را از هر گفته ناصواب پاک سازید.

 

هرگز فراموش نکنید که منظور گوینده تحت تسلط درآوردن و ایجاد هراس در شما بوده است. و این تکرار تلقینات در هر کانون خانواده و در هر مدرسه و هر جامعه و سازمان برای منظور خاصی صورت میگیرد

 

و اگر درست بطن آن را بشکافید به سهولت متوجه خواهید شد که هدفی جز رام کردن و استفاده یا سوءاستفاده کردن از شما وجود نداشته است

 

مثالی از تلقین و قدرت آن

 

تلقین

 

فردی به سراغ یکی از پیشگویان مشهور هندی رفت تا طالعش را ببیند و از آینده اش خبر بدهد. پیشگوی هندی نگاهی به او انداخت و مرگش را پیش بینی کرد و گفت که به علت ناراحتی قلبی که دارد در ماه بعد خواهد مرد.

 

او با حالی افسرده و نزار از خانه مرد هندی بیرون آمد و به همه آشنایان و خویشان اطلاع داد که به زودی سکته خواهد کرد و رخت به سرای باقی میکشد و حتی وصیتنامه خود را نیز نوشت.

 

این تلقین در اعماق ذهن او جایگزین شد زیرا با تمام وجود آن را پذیرفته بود. در آن ایام اصولاً غالب افراد فامیل وی اعتقاد خارق العادهای نسبت به پیشگوی هندی پیدا کرده

 

تلقین

 

و کار به جایی رسیده بود که میگفتند اگر او اراده کند می تواند کسی را ثروتمند و خوشبخت نماید و یا حتی او را به کام مرگ بفرستد.

 

آن فرد چندی بعد مرد در حالی که خود به درستی از علت مرگش خبر نداشت. اطمینان دارم هر کدام ما داستانهای مشابهی از این دست شنیدهایم و بعضاً آن را به نیروی شگفت انگیز جوکیان نسبت داده ایم

 

و یا کلاً منکر شده و معتقدان را خرافاتی و موهوم پرست به شمار آورده ایم. حال اگر اصل موضوع را مورد بررسی قرار دهیم بار دیگر به نقش عمده ضمیر ناآگاه در این گونه وقایع پی خواهیم برد.

 

Check Also

خطر کردن

خطر کردن را از کودکتان نگیرید

شما با دلسرد کردن بچه ها از خطر کردن ، از نظر روحی ارضا می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.