بیماری های قلبی و عروقی و علت ایجاد این بیماری ها

میدانیم که خون دایماً به قلب وارد و از آن خارج می شود اگر این خون، که در سراسر بدن جریان دارد، همواره آلوده به مواد سمی و زاید باشد لاجرم قسمتی از این مواد در جدار قلب جمع میشود و به آن لطمه میزند،در این مطلب از مجله برفانک برایتان از بیماری های قلبی و عروقی می گوییم.

مواد غذایی مضر برای بیماری های قلبی و عروقی

بیماری های قلبی و عروقی

 

چنانکه امروزه افراط در مصرف مواد پروتئینی و نشاسته ای به طور اجتناب ناپذیری باعث اختلال عمل قلب میگردد.

 

گوشت، نان سفید و مواد قندی وغیره هرچه بیشتر خورده شوند خون جاری در بدن بیشتر به مواد سی و زاید آلوده میشود و در نتیجه اثر زیانبخش بیشتری بر قلب، بخصوصی در اواسط عمر می گذارد.

 

 

عادت به نوشیدن چای پررنگ، قهوه و مشروبات الکلی نیز به قلب آسیب می رساند زیرا ترکیبات زیان آور موجود در آنها وارد جریان خون می شوند و اثر سوء خود را در اعضای مختلف بدن ، از جمله قلب برجای می گذارند.

 

 

این موضوع دربارهٔ استعمال دخانیات نیز بخوبی صدق می کند. علاوه بر آن کششهای عصبی زیاد، کار فوق العاده، خستگی عصبی و هرگونه زیاده روی در ایجاد اختلالات قلبی اثر دارند

 

و به سایر عوامل مخرب کمک قابل ملاحظه ای می کنند

داروهای قلبی و ضرر های آن در بیماری های قلبی و عروقی

بیماری های قلبی و عروقی

 

بعضی از داروها یافت می شوند که علم پزشکی آنها را به عنوان داروی مؤثر و اختصاصی بیماری های قلبی و عروقی می شناسد؛

 

از آن جمله است دیژیتال که ضربان قلب را کند می کند و استری کنین که کار قلب را افزایش می دهد.

 

به کمک چنین داروهای بسیار خطرناک است که علم پزشکی سعی می کند بیماریهای قلبی را شفا بخشد در صورتی که این مواد به هیچ وجه معالج نیستند و فقط به طور موقت علایم بیماری را از میان برمی دارند.

 

این گونه داروها به هیچ عنوان علت بیماری را از بین نمیبرند و در حقیقت مصرف آنها پس از مدتی هر عارضهٔ قلبی را به نحوی اجتناب ناپذیر بدتر می کند.

 

بیماری های قلبی و عروقی

بدین جهت است که بیماریهای قلب از نظر پزشکان به عنوان علاج ناپذیرترین بیماریها شناخته شده اند.اگر بیماری قلبی کسی شفا یابد مربوط به داروهای مصرفی نیست بلکه به علت دیگری است.

 

آنچه که امروزه مورد نیاز است اتخاذ تدابیری است که علت بیماری را از بین ببرد نه آنکه علایم آن را مخفی سازد و این درست همان چیزی است که درمان طبیعی بدان عمل میکند.

 

در بعضی از بیماریهای قلبی، قلب چنان آسیب می بیند که به هر صورت درمان آن غیرممکن می شود ودر برخی دیگر آسیب های قلبی خفیف اند و اختلالات بیشتر در کار قلب ایجاد می شوند نه در خود قلب.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.