معرفی شهرهای مهم فرانسه بخش نخست

فرانسه یکی از مهم ترین کشور های اتحادیه اروپا است که در غرب این قاره واقع شده است. این کشور هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس ساحل دارد. به دلیل شکل فرانسه بر روی نقشه، بسیاری به این کشور لقب شش ضلعی را داده اند. این کشور 67 میلیون نفری یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی اروپا و جهان محسوب می شود. هیچ کشوری در اروپا به اندازه فرانسه گردشگر ندارد. در مورادی مانند فرهنگ، علوم بنیادی، صنعت و فناوری، هنر، نظام، اقتصاد و سیاست، فرانسه یکی از کشورهای مهم و پر اهمیت جهان است. برای آشنایی با مهم ترین شهر های فرانسه ما را در این مقاله همراهی کنید.

شهر های فرانسه

مهم ترین شهر های فرانسه

پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه و یکی از شهر های ناحیه ایل-دو-فرانس می باشد. این شهر یکی از مهم ترین شهر های گردشگری دنیا است و ذر اروپا حرف اول را می زند. بر اساس سرشماری های انجام شده جمعیت این شهر را دو میلیون و دویست هزار نفر تخمین زده اند. پاریس یکی از شهر های پیشروی جهان در زمینه‌ های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است. این شهر همچنین میزبان یکی از تیم های فوتبال مطرح دنیا، یعنی پاریسن ژرمن می باشد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به مواردی مانند برج ایفل، موزه لوور، کلیسای جامع نوتردام و بلوار شانزلیزه اشاره کرد.

نیس

نیس یک شهر ساحلی است که در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است. این شهر همچنین مرکز ناحیه پروانس آلپ-کوت دازور به شمار می رود. نیس جمعیتی 400 هزار نفری داشته و یکی از مهم ترین مراکز توریستی، تفریحی، فرهنگی و علمی شرق فرانسه محسوب می شود. معمولا مهم ترین کنفرانس های بین المللی این کشور در نیس برگزار می شود. یکی از مهم ترین دانشگاه های فرانسه به اسم نیس سوفیا آنتی پلیس نیز در این شهر قرار دارد. مهم ترین مکان های دیدنی نیس موزه پرومناد د آنگله، پلاز ماسنا، کورس سالیا و موزه ماتیس می باشند.

شهر های فرانسه

مارسی

مارسی یکی از شهر های ناحیه پروانس آلپ-کوت دازور و دومین شهر پرجمعیت فرانسه با 850 هزار نفر می باشد. مارسی به عوان بزرگترین بندر دریای مدیترانه نیز شناخته می شود. این شهر یکی از قطب های اقتصادی فرانسه است و میانگین درامد، در این شهر بالاترین حد در فرانسه می باشد. مارسی دارای امکانات غیر قابل انکار نظیر موقعیت ژئواستراتژیک در اروپا و مدیترانه است. معمولا این شهر یکی از مناطق امن ثروتمندان محسوب می شود چرا که قوانین سرمایه داری در آن رعایت می شود. شما می توانید با بازدید از فرانسه با جاذبه های مانند موزه تمدن های اروپا و مدیترانه، کلیسای بانوی صلح ما، کلیسای سنت ویکتور و بندرگاه Vieux آشنا شوید.

بوردو

بوردو یکی از شهر های مهم فرانسه است که در مرکز این کشور واقع شده است. این شهر  250 هزار نفری مرکز ناحیه آکتین نیز محسوب می شود. این شهر بیشتر به دلیل شراب و شامپیان معروف است. عده زیادی به بوردو لقب پایتخت شامپاین دنیا را داده اند. این شهر موطن نویسندگان و نقاشان مشهوری چون میشل دو مونتنی، شارل دو مونتسکیو، فرانسوا موریاک و آندره لوت می باشد. مکان های دیدنی این شهر مورادی مانند قصر de la Bourse، کلیسا جامع بوردو، موزه ناحیه آکیتن و میدان Place des Quinconces هستند.

لیون

لیون یکی از مهم ترین شهر های فرانسه است که جمعیتی 720 هزار نفری دارد. این یدان معنی است که لیون سومین شهر پرجمعیت این کشور محسوب می شود. لیون همواره به دلیل داشتن مکان های تفریحی شناخته می شود. عده زیادی از این شهر به عنوان پایتخت عیش و نوش فرانسه یاد می کنند. از مهم ترین مکان های دیدنی این شهر می توان به جاذبه هایی مانند: پارک دو لا تت دو، تئاتر رومی فورویر، کوچه های ترابوله و کلیسای نوتردام دی فوویه اشاره کرد.

منبع: www.barfanak.com

Check Also

آشنایی با جاذبه‌های کشور مارتینیک

مارتینیک یکی از  مستعمره های کشور فرانسه است که در قاره آمریکا و در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.