5 روش تازه نگه داشتن موز را بخوانید

روش تازه نگه داشتن موز موضوع این بخش از سایت برفانک است. همین طور که می دانید میوه موز میوه نسبتا گرانی است و خیلی زود هم سیاه و لهیده می شود. اما روشهایی وجود دارد که عمر موز را طولانی تر کرده و باعث می شود دیرتر سیاه شود. در این قسمت به 5 روش تازه نگه داشتن موز اشاره می کنیم.

روش تازه نگه داشتن موز

شما میتوانید به روشهای مختلف زمان قهوه ای و تیره شدن موز را به تعویق بیندازید. قهوه‌ای شدن پوست بیرونی موز، به دلیل شکسته شدن رنگ‌دانه‌های زرد موز و جایگزین نشدن آن‌هاست که باعث ایجاد رنگ قهوه‌ای می‌شود.

روش تازه نگه داشتن موز
روش تازه نگه داشتن موز

1. موزهایی را بخرید که رنگ قسمت پایین سبز و وسط زرد باشد

برای تازه ماندن موز سعی کنید موزهایی را بخرید که رنگ قسمت پایین آنها سبز و وسطشان زرد است. این موزها فقط کمی رسیده اند و دیر تر خراب می شود. موزهای بدون لکه را بخرید. له‌شدگی و داشتن سوراخ و شکاف روی موز باعث کاهش مقاومت در برابر هوا شده و سرعت روند رسیدن را افزایش می‌دهد. موزهای با رنگ کامل زرد را انتخاب نکنید. چون خیلی رسیده اند و زودتر خراب می شوند.

روش تازه نگه داشتن موز
روش تازه نگه داشتن موز

2.موز را تا زمان رسیدن در دمای اتاق نگه دارید

موز را تا زمان رسیدن در دمای اتاق بگذارید. اگر موز در معرض گرما باشد زودتر رسیده و کم کم قهوه ای می شود.

قرار دادن در یخچال هم باعث زودتر قهوه ای شدن آن می شود. سرما باعث شکسته شدن زودتر سلول‌های دیواری موز شده و باعث تشکل لکه‌های سیاه روی آن و در نتیجه سیاه شدن کامل موز می‌شود.

روش تازه نگه داشتن موز
روش تازه نگه داشتن موز

3. موز را آویزان کنید

آویزان کردن موز یک روش تازه نگه داشتن موز است و مانع له شدن و کوفتگی موز و در معرض هوا قرار گرفتن آن می‌شود. پیشنهاد می کنیم ساقه و دسته موز را با پلاستیک بپیچانید، این عمل باعث کاهش دریافت اکسیژن به ساقه موز می شود و در نتیجه موز عمر طولانی تری خواهد داشت.

روش تازه نگه داشتن موز
روش تازه نگه داشتن موز

4.موز را جدا از دیگر میوه‌ها و سبزیجات نگهداری کنید

موز را در کنار سایر میوه ها نگذارید. میوه‌ها و سبزیجات ماده‌ی ویژه‌ای از خود بیرون می‌دهند که روند رسیدن را سرعت می‌بخشد.گیاهان به طور طبیعی هورمونی به نام اتیلن تولید می‌کنند که باعث رسیده شدن می‌شود. میوه‌ها یا سبزیجاتی که قهوه‌ای هستند بیشتر از حالت معمول اتیلن منتشر می‌کنند، به همین دلیل میوه‌های تازه‌تر، سریعتر فرایند رسیدن را طی می‌کنند. موز را داخل کیسه‌های در بسته نگهداری نکنید. این کار باعث قهوه‌ای شدن زودتر موز می‌شود.

روش تازه نگه داشتن موز
روش تازه نگه داشتن موز

5.یک روز بعد از رسیدن موز را در یحچال بگذارید

یک روز بعد از رسیدن میتوانید موز  را در یخچال بگذارید. حالا که موز رسیده باید آن را در یخچال بگذارید تا دیرتر خراب شود. هوای سرد چرخه اتیلن را کند کرده و رسیده شدن داخل موز را به تاخیر می‌اندازد.

اگر پوست موز کاملا سیاه شد یعنی رنگ دانه‌های پوست موز سیاه شده و ربطی به طراوت میوه موز ندارد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت برفانک درباره روش تازه نگه داشتن موز  تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.barfanak.com

Check Also

آموزش هویه کاری

2 مدل آموزش هویه کاری روی پارچه

هویه کاری یکی از هنرهایی است که در زمینه های مختلفی استفاده می شود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.