یک دوست خوب برای خودتان پیدا کنید

مجسم کنید داشتن یک دوست خوب و همراه در زندگی روزمره تا چه حدی می تواند به ما کمک کند و در انجام کارهای مشکل زندگی مثل یافتن یک شغل، خرید یک خانه مناسب با قیمت عادلانه، خرید و تعمیر اتومبیل، نگاهداری و ضبط و ربط اوراق مهم و باارزش، پرستاری و مراقبت از ما در زمان بیماری، همراهی و  تشریک مساعی در هنگام ماتم و سوگ و خلاصه در همه کارهای دشوار ما را یاری دهد. داشتن یک دوست و همراه در زندگی دلیل ناتوانی و ضعف ما در انجام کارهای شخصی نیست بلکه برعکس دلیل توانایی ما در یافتن و حفظ یک حامی و یار شفیق است.

یک دوست خوب

یک دوست خوب برای درددل

یک دوست خوب می تواند تکیه گاه خوبی در زندگی ما باشد که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.شاید بزرگترین خدمت یک دوست فقط حضور او باشد.حضور او که در مواقع لزوم ما را به خود آورد. با یک دوست خوب می توانم همه چیز را مطرح کرده و سینه خود را خالی کنیم. افکارمان، ترسها و نگرانیهایمان، خوابهای طلایی و آرزوهایمان، تأسفها و پشیمانی هایمان، همه را میتوانیم با دوست در میان بگذاریم.دوستمان میتواند به ما نشان دهد که واقعاً چگونه به نظر میرسیم و در چه موقعیت و شرایطی هستیم، او حتی می تواند۔ بسیاری از جنبه هایی که ما شخصا بدانها واقف نیستیم نیز ببیند و بهتر از خود ما، ما را بشناسد. در شرایطی که دچار افکار منفی، تاسف، سخت گیری به خود و خودخوری شده ایم به کمک ما بیاید و ما را از دام افکار منفی و مزاحم بیرون بکشد. در مواقعی که احتیاج به کمک و حمایت او داریم حتی فقط با یک تلفن و یا یک ملاقات حضوری می تواند ما را راهنمایی کرده و مسائل و مشکلات را از پیش پای ما بردارد.

یک دوست خوب ما را تنها نمی گذارد

یک دوست خوب

وقتی فردی از خانواده ما بیمار می شود و یا دچار حادثه و پیش آمد ناگواری می شویم، وقتی عزیزی را از دست می دهیم و نیاز به دست نوازشگری داریم که بر شانه ما فرود آید و ما را تسلی و آرامش بخشد، وقتی در غمی بزرگ شانه ای را برای گریستن میجوییم، در همهٔ این شرایط دوست است که در کنار ما ظاهر می شود و به یاری ما می شتابد. این دوست است که در شرایط سخت ما را تنها نمی گذارد. از طرف دیگر ما ممکن است نگران این باشیم که برای دوستمان مزاحمت ایجاد کرده و یا توقع زیادی از او داشته ایم، ولی باید به یاد بیاوریم که یک دوست خوب وقتی بداند که می تواند با اهداء وقت و توجهش به ما کمک کند و مشکلی را برای ما آسان سازد بهترین رضایت خاطر را کسب می کند و این بزرگترین پاداش برای اوست.

برای دوستانتان وقت بگذارید

یک دوست خوب

به گزارش مجله برفانک از بسیاری از کسانی که با مشکلات جدی در زندگی روبه رو شده بودند پرسیده شده در زمان برخورد با این مشکلات بزرگترین کمکی که به شما شده است چه بوده؟ بارها و بارها شنیدم که بزرگترین کمک حضور و همدردی دوستان بوده است. بیمارانی که امیدی به زنده بودن نداشتند به من گفتند که آنچه غصه و درد بیماری را برایشان قابل تحمل کرده است توجه و محبت دوستان بوده است. تا این حد در زندگی کسی مؤثر واقع شدن به راستی رضایت خاطر و خرسندی به همراه دارد گاهی وقتی دوستی در دردسر و زحمت گیر می کند، ما وسوسه می شویم که شانه خالی کنیم. می ترسیم که با وضع بد روبه رو شویم، می ترسیم که شایسته و لایق کمک کردن نباشیم و می ترسیم که مبادا قادر نباشیم آنطور که باید. مؤثر واقع شویم. ولی باید این حالت را از خود رانده و برای غلبه بر این احساس، شجاعت و تعهد اخلاقی خود را نسبت به این دوست به خاطر بیاوریم. باید خود را در جای او مجسم کنیم و ببینیم اگر ما در شرایط او بودیم چه توقع و انتظاری از دوستمان داشتیم و سپس به خاطر بیاوریم که با کمک خود به او چه رضایت خاطری را کسب خواهیم کرد.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

خطر کردن

خطر کردن را از کودکتان نگیرید

شما با دلسرد کردن بچه ها از خطر کردن ، از نظر روحی ارضا می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.