وزن دلخواه خود را همیشه ثابت نگه دارید

سایز پوشاک شما می تواند بهترین راهنما در مورد تصمیم گیری بر روی این مطلب باشد که آیا چاق هستید یا خیر. اما این مسئله نمی تواند به عنوان راهنمای روزانه شما برای از دست دادن چربی باشد.هنگامی که برنامه های خود را آغاز می کنید، وزنه راطوری تنظیم کنید که عقربه آن بر روی عدد صفرقرار گیرد. با استفاده از یک نوار، مهره تنظیم کننده را مسدود کنید و دیگر به آن دست نزنید تا زمانی که برنامه های شما کامل شود. هنگامی که بر روی وزنه می ایستید در حالت تعادل و کاملاً راحت قرار بگیرید بطوری که وزن بدن شما بطور مساوی بر روی هر دوپا مستقر شود. تمایلی در انسان وجود دارد که همواره می خواهد وزنه را مطابق وزن دلخواه ، تنظیم کند. بنابراین تا هنگامی که بطور کامل برروی وزنه قرار نگرفته اید اصلاً به صفحه آن نگاه نکنید. هنگامی که به طرف پائین نگاه می کنید در حقیقت به وزن بدنی خویش در آن روز پی برده اید، بنابراین در جهت تغییر عدد فوق اصلاً هیچ تلاش و کوششی بعمل نیاورید.

وزن دلخواه

برای باقی زندگی وزن دلخواه شما چیست؟

این پرسش موجبات تعجب و وحشت افراد را فراهم میاورد و چنین بنظر می رسید که ترجیح می دهند در حداقل وزن موجود باقی بمانند.شما نمی توانید هیچ برنامه ای را بدون هدف دنبال کنید و تا زمانی که هدفی و وزن دلخواه نداشته باشید نمی توانید در اجرای برنامه هایتان با موفقیت مواجه شوید.برنامه ها نیز باید کاملاً معتدل، منطقی، توأم با هدف و قابل دسترسی باشد. همواره وزنی را انتخاب کنید که بتوانید به آن دست پیدا کنید . وزنی که نتواند شما را لاغرتر از آنچه ترجیح می دهید ، بنماید. تاریخچه وزن بدنی خویش را مجدداً مورد بررسی قرار بدهید. بخاطر بسپارید که چه زمانی احساسی خوب وضعیت وزنی بدنی درشما ایجاد می شود و بخوبی می توانید وضعیت موجود را تثبیت کنید. هدف باید این باشد که نسبتاً و نه زیاد، لاغر شوید.

هرروز خود را وزن کنید

وزن دلخواه

برای هر روزتان یک وزنی را در نظر بگیرید.حال اگر وزن شما کمتر از خط مورد نظر باشد در طی آن روز می توانید هرچه را می خواهید، بخورید و بنابراین درطی روز بعدی، وزن شما برروی همان خط قرار خواهد گرفت اگر وزن شما بالاتراز خط مزبور قرار گرفت، بدین معناست که در طی آن روز باید به غذاهایی که به مصرف آن نیاز ندارید پاسخ منفی بدهید و کمی بیشتر از حد معمول به انجام فعالیتهای فیزیکی (ورزش) بپردازید. حال اگر در همان روزبه یک مهمانی شام دعوت داشتید می توانید با صرف نیمی از خوراک عادی صبحانه و ناهار همیشگی خود، مقدمات شرکت در مهمانی را فراهم کنید.کلید موفقیت در اجرای این برنامه اجرای نبردهای روزانه با خود نیست.در برخی از روزها وزن شما درپائین خط قرار میگیرد. به برنامه های خود ادامه دهید و برای جبران کاهش وزنی یک بستنی میل کنید. برخی از روزها نیز وزن شما در بالای خط قرار میگیرد. در آن روزها اصلاً لازم نیست که بستنی میل کنید زیرا از چربی بدن به عنوان وعده غذایی خویشی استفاده می کنید اما این مقدار کم اصلاً موجبات ناراحتی شما را فراهم نمی کند

برای رسیدن به وزن دلخواه نظم داشته باشید

وزن دلخواه

بخاطر بسپارید که همواره برنامه ها را با نظم خاص خویش دنبال کنید و اگرپا را فراتر از مراحل خواسته شده بگذارید، نمی توانید تحمل کنید . بدن آمادگی مطابقت با این برنامه معتدل و ملایم را دارد و درطی اجرای برنامه نه احساس گرسنگی و نه احساس سیری می کنید.حال اگر درطی روز تلاش کنید تا ۵۰ گرم از وزن خویش را کم کنید، بدن را بسوی تحلیل اشتهای صرف غذا و کاهش فعالیتهای فیزیکی هدایت خواهید کرد. رژیم غذایی شما فقط به سوی مرگ کاذب پیش می رود تا بتواند انرژی را حفظ کند و این مطلب، دقیقاً برخلاف آن چیزی است که می خواهیم در نیل به آن موفق شویم. اما کاهش وزنی ۰/۵ کیلوگرم درهفته، همان چیزی است که بخوبی میتوانید با آن خو بگیرید.

چه اتفاقی برای کالری های غذایی رخ خواهد داد

وزن دلخواه

به گزارش مجله برفانک اصلاً نیازی به شمارش کالری نیست. وزنه ها به شمارش این کالریها خواهند پرداخت. فراموش کنید که امکان تغییر و نوسان در وزن بدنی ممکن است به علت تغییرات آب وهوا یا اجرای فعالیتهای غیرمعمول باشد. تلاش کنید تا هر روز صبح، وزن بدنی خویش را در خط کنترل قرار دهید و این عمل را با برقراری تعادل میان مصرف مواد غذایی و اجرای فعالیتهای فیزیکی انجام دهید.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

طرز تهیه شیرینی عید نوروز

طرز تهیه شیرینی عید نوروز با 3 روش خوشمزه

شیرینی ها انواع گوناگونی دارند که همه آنها را میتوان در منزل هم پخت. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.