خانه » موفقیت » همسران لجباز زندگی زناشویی خود را نابود میکنند

همسران لجباز زندگی زناشویی خود را نابود میکنند

بعضی از شوهران لجاجت و یکدندگی را به حد کودکان لوس و ننر میرسانند و در اداره زندگی خانواده جز افکار سیاه و منفی و مخرب به سر راه نمی دهند. اگر مردی کینه زنش را به دل بگیرد و یا در خفا و آشکار به عناد و دشمنی برخیزد به یقین رفتاری شرافتمندانه و دوستانه و انسانی پیشه نکرده است. مگر نه این که سوگند یاد کرده تا آخر عمر نسبت به او وفادار و مهربان باقی بماند و در غم و شادی او شریک باشد.در این مطلب از مجله برفانک با ما همراه باشید تا از همسران لجباز برایتان بگوییم.

همسران لجباز

چگونه مانند همسران لجباز رفتار نکنید؟

مردی که این همه به خود زحمت روا می دارد تا تمام مدتی را که در خانه به سر میبرد عبوس و گرفته و ترشرو و بداخلاق جلوه کند میتواند بی هیچ زحمتی اخم هایش را بگشاید و لبخند بر لب بنشاند و ثمرات آن را به چشم ببیند. با روش القایی و ارسال درخواست خوش خلقی به ذهن میتوان از شر اخلاق نخس و ترشرویی و بد ذهنی خلاصی یافت. تردیدی نیست که خلق تنگی و بداخلاقی مردی که خانه اش را تاریک می کند به محیط کارش نیز سرایت خواهد کرد و دیری نخواهد پایید که تاثیر آن در زندگی اجتماعی چنین مردی اثراتی منفی به بار خواهد آورد. روشی ملایم و معقول در پیش گیرید و یقین داشته باشید که درهای آرامش و سعادت را بهروی خود باز خواهید کرد.

زنان لجباز و ستیزه جو

همسران لجباز

گاهی اوقات نیز همسران لجباز زنان ستیزه جو و تند خو هستند و با زمین و زمان سر جنگ و پیکار دارند.اینان غالبا افرادی تشنه محبت هستند که نیاز باطنی خود را به این ترتیب آشکار می سازند؛ شیفته ستایش و تعریفند و به سان کودکان نیاز بدان دارند که دست محبتی به سرشان کشیده شود تا آتشفشان خشم درونشان آرام گردد زنانی هم وجود دارند که شوهرانی سربه زیر و نيــم بره صفت میخواهند تا هر چه می گویند او «بع بع!» کند و این سادهترین وسیله برای از دست دادن شوهری بیزبان و رام و مطیع میباشد.به هرحال هر زن و شوهری بایستی از به رخ کشیدن معایب و خطاهای ناچیز و جزئی یکدیگر خودداری نماید. بالاخره در هر انسان صفتی برای ستایش و تعریف یافت می شود. تنها به انتقاد از عیوب هم دلخوش نکنید.

از روی لجبازی از همسرتان بدگویی نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هر یک از همسران لجباز ممکن است مرتکب شوند درد دل کردن و معایب یکدیگر را برای همسایه ها و قوم و خویش برشمردن است. فرض کنیم که زنی به یکی از همسایگان خود بگوید شوهرم هیچ وقت به من پول نمی دهد. از مادرم بدش میآید و تا خرخره مینوشد و مردی بداخلاق و بهانه گیر است این زن شوهرش را در چشم آشنایان و همسایگان پایین می آورد و آنها هرگز به او به چشم شوهری ایده آل نمی نگرند. پس معایب و خصوصیات اخلاقی شریک زندگی خود را به هیچ وجه در نزد کسی فاش نکنید مگر این که مخاطب شما از هرجهت واجد صلاحیت باشد (مثل مشاور خانوادگی و یا روانشناس و غیره…)

همسران لجباز

چرا سخنانی به زبان می آورید که هرکس بشنود به این فکر بیفتد که زندگی ناموفقی داشته اید. از همه این ها گذشته، با برشمردن نقاط ضعف شوهرتان، ناخواسته آنها را در ذهن خود نیز می کارید. چه کسی جز خود شما آنها را میپذیرد و باور می کند! مگر نگفتیم که خود هرطور فکر می کنید همان گونه نیز هستید. افراد فامیل و آشنایان و همسایگان معمولاً ناصحان خوبی نیستند. نظریات و پند و نصیحت هایشان براساس پیشداوریهایی است که ارتباطی با زندگی شما ندارد. هر راهنمایی که به شما میکنند با اصل طلایی (آنچه برخود نمی پسندی بر دیگران مپسند) مطابقتی ندارد و گفته هایشان نه مهرآمیز است و نه و این نکته را باید به خاطر داشت که دو نفری که زیر یک سقف زندگی میکننداز جھات مختلف باهم اختلاف سلیقه دارند. پس جنبه منفی و مخالف زندگی خود را در نزد هر کسی افشا نکنید. دعوا و مرافعه تان را برای خودتان و در دل خودتان نگه دارید. شریک زندگی خویش را در پیش دوست و آشنا بی آبرو و بی اعتبار نسازید که لطمه آن متوجه خودتان خواهد شد.

0/5 ( 0 نظر )

اینها را هم ببینید

خطر کردن

خطر کردن را از کودکتان نگیرید

شما با دلسرد کردن بچه ها از خطر کردن ، از نظر روحی ارضا می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.