معرفی کشورهای قاره آمریکا بخش دوم

قاره آمریکا پنجمین قاره ای است که توسط انسان ها کشف شد. برای اولین بار یک دریانورد وایکینگی به این قاره پا گذاشت که لیف اریکسون نام داشت البته همان طور که می دانید کشف این قاره به طور رسمی به کریستف کلمب نسبت داده شده است. نام کشور کلمبیا نیز برگرفته از اسم کریستف کلمب می باشد. آمریکو وسپوس، یک دریانورد آمریکایی 5 سال بعد از کلمب به این قاره رفت و چون کلمب فکر می کرد که به هند سفر کرده، اسم قاره بخاطر این دریانورد، آمریکا شد. در حال حاضر قاره آمریکا 35 کشور مستقل و 20 منطقه استعماری  دارد. ما در این مقاله شما را با کشور های قاره آمریکا آشنا می کنیم. برای دیدن بخش اول اینجا کلیک کنید.

کشور های قاره آمریکا

کشور های قاره آمریکا

آرژانتین

یکی از مهم ترین کشور های قاره آمریکا که در بخش جنوبی آن قرار دارد، آرژانتین می باشد. بر اساس سرشماری ها این کشور جمعیتی 41 میلیون نفری دارد. این بدان معنی است که آرژانتین چهارمین کشور پرجمعیت آمریکا است. بیش از 80 درصد مردم این کشور سفید پوست هستند و به همین دلیل به آرژانتین لقب کشور اروپایی آمریکا را داده اند. زبان رسمی این کشور اسپانیولی است چرا که آرژانتین برای سال ها یکی از مستعمره های این کشور محسوب می شده است. آرژانتین از سطح رفاهی بالایی برخوردار است چرا که به عنوان دومین اقتصاد قوی آمریکای جنوبی شناخته می شود.

ونزوئلا

ونزوئلا از جمله کشور های آمریکای جنوبی است که جمعیتی 28 میلیون و 200 هزار نفری دارد. مردم این کشور به زبان اسپانیولی صحبت می کنند و پایتختشان کاراکاس می باشد. برای سال ها ونزوئلا به دلیل داشتن بیشترین منابع نفتی دنیا شناخته می شد اما امروزه بیشتر مردم دنیا، ونزوئلا را به عنوان کشوری با تورم بالا می شناسند. این موضوع به دلیل سیاست های  گرایانه و سوسیالیستی می باشد. در واقع ونزوئلا بی ارزش ترین واحد پولی دنیا را دارد. البته باید اشاره کرد که رتبه دوم در این زمینه در اختیار ریال ایران می باشد.

شیلی

کشور های قاره آمریکا

شیلی از دیگر کشور های آمریکای جنوبی می باشد که پایتخت آن سانتیاگو است. سرشماری های سال 2010 نشان می دهند که شیلی جمعیتی 17 میلیون نفری دارد. شیلی یکی از جالبت ترین کشور های دنیا است چرا که نقشه بسیاری منحصر به فردی دارد. این کشور مانند یک نوار باریک در امتداد اقیانوس آرام واقع شده است. شیلی از نظر امنیتی، اقتصادی و رفاهی رتبه خوبی دارد که این موضوع به لطف کودتای آمریکایی ها در این کشور است که به وسیله آن حکومت کمونیستی شیلی برچیده شد.

کاستاریکا

کاستاریکا در آمریکای مرکزی قرار دارد و پایتخت آن سان خوزه می باشد. این کشور بیشتر به دلیل سواحل زیبا و آب و هوای مناسبش شناخته می شود. سرشماری ها حاکی از این است که این کشور جمعیتی 5 میلیون نفری دارد. مردم کشور کاستاریکا به زبان اسپانیولی صحبت می کنند و واحد پولشان کولون می باشد. جالب است بدانید که کاستاریکا بیش از 64 سال پیش ارتش خود را منحل کرد اما هنوز هم به عنوان با ثبات ترین کشور آمریکای مرکزی و جنوبی شناخته می شود. بیش از 70 درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند و بقیه به هیچ دینی اعتقاد ندارند.

پاناما

پاناما کشوری در آمریکای مرکزی است که دارای جمعیتی 3 میلیون و 400 هزار نفری دارد. پایتخت این کشور پاناماسیتی می باشد و مردمش به زبان اسپانیولی صحبت می کنند. در واقع ار پاناما به عنوان کم‌ جمعیت‌ ترین کشور اسپانیولی زبان در آمریکای لاتین می باشد. بیشتر شهرت این کشور به دلیل قرار داشتن کانال معروف پاناما می باشد که از ام به عنوان مهم ترین پروژه مهندسی بشریت یاد می شود. این کانال دو اقیانوس اطلس و آرام را به هم متصل می کند.

منبع: www.barfanak.com

Check Also

آشنایی با جاذبه‌های کشور مارتینیک

مارتینیک یکی از  مستعمره های کشور فرانسه است که در قاره آمریکا و در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.