معرفی مهم‌‎ترین شهر‌های فرانسه بخش دوم

فرانسه یکی از کشور های مهم اتحادیه اروپا است که از اصلی ترین قطب های اقتصادی این قاره نیز محسوب می شود. آمار ها نشان می دهد که این کشور 67 میلیون نفر جمعیت دارد. فرانسه همواره به داشتن جاذبه های توریستی فراوان معروف بوده و به همین دلیل افراد زیادی در طول سال از این کشور دیدن می کنند. در واقع از این کشور به عنوان مهم ترین منطقه گردشگری در اروپا یاد می شود. هیچ کشوری به اندازه فرانسه از گردشگری درامد کسب نمی کند. ما در این مقاله سعی می کنیم شما با به صورت متخصر با مهم ترین شهر‌های فرانسه آشنا کنیم. برای دیدن بخش اول اینجا کلیک کنید.

شهر‌های فرانسه

مهم ترین شهر‌های فرانسه

تولوز

یکی از زیباترین شهر‌های فرانسه که در جنوب این کشور و ساحل گارون وجود دارد، تولوز است. این شهر در حد فاصل دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار گرفته‌ و به همین دلیل از آب و هوای نسبتا متعادلی برخوردار است. از تولوز به عنوان یکی از مهم ترین شهر های ورزش های آبی یاد می شود. بر اساس آخرین سرشماری هایی یکه در سال 2014 انجام شده جمعیت این شهر را 500 هزار نفر تخمین زده اند و این بدان معنی است که تولوز چهارمین شهر بزرگ فرانسه است. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به ساختمان پارلمان ملی، کلیسای سرنین، کانال میدی و موزه فرقه آگوستین اشاره کرد.

استراسبورگ

یکی دیگر از شهر های مهم فرانسه که مرکز ناحیه آلزاس می باشد، استراسبورگ است. این شهر با جمعیتی 300 هزار نفری، هفتمین شهر بزرگ فرانسه محسوب می شود. موقعیت ویژه جغرافیایی این شهر در حد فاصل ارتباطات بین‌ المللی با قدمتی اروپایی، مشرف به رودخانه راین، به این شهر اهمیت بی بدیل می‌ بخشد. از این شهر به عنوان مرکز قانون گذاری اروپا یاد می شود به طوری که ساختمان پارلمان اروپا در آن قرار دارد. کلیسای جامع نوتردام استراسبورگ، محله دباغ‌ ها، خانه کمرزل و خانه‌ کار نتردام مهم ترین مکان های دیدنی این شهر هستند.

شهر‌های فرانسه

نانت

نانت یکی از شهر های مهم گردشگری در فرانسه است که لوآر (رود) از آن می گذرد. این شهر به داشتن فستویال های مختلفی از جمله جشن رقص یک پایی و گردهمایی دلقک ها معروف است. این شهر جمعیتی 350 هزار نفری دارد و به عنوان مهم ترین مرکز تحقیقاتی در این کشور شناخته می شود. جالب است بدانید که در سال 2004 مجله تایم نانت را به عنوان “قابل زندگی‌ترین شهر اروپا” انتخاب کرد. در این شهر شما می توانید با مکان های دیدنی زیادی از جمله لماشین دو لیل، باغ گیاه شناسی، کاخ دوک‌ های بریتنی و کلیسای جامع سن پیر و سن پل وجود دارد.

لیل

لیل یکی از شهر های شمال فرانسه و مرکز ناحیه نور-پا-دو-کاله می باشد. لیل یکی از چهار شهر مهم فرانسه بعد از پاریس، لیون و مارسی است. این شهر در بستر رودخانه دئول شکل گرفته است و در مرز فرانسه و بلژیک قرار دارد. از لیل به عنوان یکی از شاه راه ای فرانسه یاد می شود چرا که در 38 دقیقه‌ ای بروکسل، یک ساعتی پاریس، دو ساعتی لندن و سه ساعتی کلن قرار دارد. در این شهر شما می توانید با جاذبه هایی نظیر موزه Palais des Beaux-Arts، کلیسای جامع لیل، باغ وحش لیل و ویلای Bourse اشاره کرد.

مون‌ پلیه

مون پلیه یکی از شهر های مهم جنوبی فرانسه است که در ناحیه لانگ دوک -روسیون قرار دارد. این شهر همچنین مرکز استان هرو می باشد. بیشتر شهرت این شهر مدیون موزه های مختلف موجود در آن است و به همین دلیل از این شهر به عنوان مرکز فرهنگی و هنری در جنوب فرانسه یاد می شود. از مهم ترین مکان های دیدنی مون پلیه می توان به مواردی مانند میدان کمدی، کلیسای جامع سن پیر، گردشگاه پرو و موزه فابر اشاره کرد.

منبع: www.barfanak.com

Check Also

آشنایی با جاذبه‌های کشور مارتینیک

مارتینیک یکی از  مستعمره های کشور فرانسه است که در قاره آمریکا و در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.