خانه » سلامت » مالاریا چیست و درمان آن به شیوه طبیعی چگونه است؟

مالاریا چیست و درمان آن به شیوه طبیعی چگونه است؟

اگر به طرز زندگی افراد متمدن و بخصوص سفیدپوستانی که در نواحی گرمسیری سکونت دارند دقیق شویم علت اصلی ایجاد مالاریا بخوبی بر ما آشکار میگردد و متوجه می شویم که خوردن خوراکهای گوشتی روزی دو الی سه وعده در آب و هوای گرم و عرق زای ناحیه گرمسیری از علل مهم مالاریا است.برای آشنا شدن با بیماری مالاریا و درمان آن در این مطلب از مجله برفانک ما را همراهی کنید.

مالاریا

علت ایجاد بیماری مالاریا چیست؟

مصرف زیاده از حد غذاهای کنسرو شده، نوشیدن مقادیر زیاد مشروبات الکلی و مصرف روزانه مقداری داروی کشنده کینین زمینه را برای ابتلای به این بیماری آماده میسازد. این حقیقت قابل تذکر است که نژاد بومی آن نواحی که از غذاهای طبیعی تغذیه می کنند از ابتلای به مالاریا مصون اند ولی نژاد سفید ساکنین آن نواحی که در آنجا به سبک مردمان متمدن امروزی زندگی می کنند مالاریا «می گیرند».

 

علائم مالاریا چیست؟

مالاریا

علایم مشخص مالاریا بخوبی شناخته شده است. لرز و تب و عرق که هر روز یا یک روز در میان و یا هر سه روز یک مرتبه عارض بیمار می گردد. قبل از شروع لرز حالت تهوع و استفراغ، سردرد، کمردرد و ناراحتی عمومی به بیمار دست میدهد. در موقع لرز تمامی بدن تکان میخورد و دندانها به هم اصطکاک پیدا می کنند. نفس سریع و نامنظم می شود و حرارت بالامی رود در حالی که پوست سرد است. کلیه ها نیز به حال فعالیت میافتند. لرز در حدود ده دقيقه الى يك ساعت وحتى بیشتر طول میکشد و از آن پس حرارت شدیدی عارض بیمار میگردد.

سردرد، سرعت نبض، سرخی پوست (با بثورات یا بدون آنها) و احتمالا هذیان و حالت اغما سر میرسد که در حدود دو تا شش ساعت به درازا میکشد. پس از آن عرق زیاد و پایین آمدن حرارت، ضعف، کندی نبض و محتملا خواب راحت پیدا می شود. این عارضه هر دو روز یک بار تکرار میگردد در حالی که تب نیز ادامه دارد. علایم تب های مالاریایی، جز تب «سه یک» ، همه شبیه یکدیگرند.

 

بهترین درمان برای مالاریا چیست؟

به طوری که متذکر شدیم، مالاریا یک بیماری حاد است و اگر به طور صحیح درمان شود جز بالابردن سطح سلامت بیمار هیچ گونه اثری نخواهد گذاشت بعلاوه هیچگاه بیماری عود نخواهد کرد. فقط موقعی که درمان بازدارنده بر روی بیمار اجرا و کینین تجویز شود سموم مالاریا برای همیشه در بدن باقی می ماند. و اگر هر چند وقت یک بار حمله های بیماری بازگشت کند، علامت مشخصی است دال براینکه مالاریا به طور قطعی معالجه نشده و بطور مخفی در بدن باقی مانده است.به هیچ عنوان نباید کینین یا داروی دیگر به بیمار داده شود.

تذکر خاص

خوردن کینین به منظور پیشگیری اشتباه محض است زیرا یگانه وسیله ای که باعث پیشگیری از بیماری به مفهوم صحیح کلمه می شود آن است که به طریقی زندگی کنیم تا زمینه کشت و رشد ونمو میکروب در بدن فراهم نشود.

 

رژیم غذایی مناسب برای درمان مالاریا

مالاریا

آنچه مورد نیاز است انتخاب یک رژیم غذایی مناسب مناطق گرمسیری است که یکی از آنها میوه های آبدار و سبزی های مختلف است. بعلاوه گوشت و غذاهای گوشتی باید بکلی از برنامه غذایی حذف شود. نوشیدن مشروبات الکلی نیز راه را برای ابتلای به مالاریا به سبب پایین آوردن نیروی بدنی هموار میسازد.اگر کسی بخواهد در نواحی مالار یاخیز از گزند این بیماری برکنار بماند صحیح ترین کاری که باید انجام دهد آن است که کینین نخورد بلکه به طور صحیح و با رعایت نظافت زندگی کند و اگر کسی حتی با رعایت دستورهای فوق و زندگی منظم وسالم دچار حمله بیماری گردید مطمئن باشد که کسالتش خفیف خواهد بود و اگر به طور صحیح درمان شود بکلی برطرف خواهد شد و سطح سلامت بالاتری برجای خواهد گذاشت.

0/5 ( 0 نظر )

اینها را هم ببینید

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.