لیست جاهای دیدنی در کشور تونس

تونس یکی از مهم ترین کشور های آفریقایی است که در شمال این قاره واقع شده است. این کشور با الجزایر و لیبی همسایه می باشد. سرشماری هایی که در سال 2010 صورت گرفته نشان می دهد که تونس جمعیتی بالغ بر 10 میلیون و 486 هزار نفر دارد. زبان مردم این کشور عربی است و واحد پول آن دینار می باشد. شواهد نشان می دهد که انسان ها بیش از 200 هزار سال پیش و در زمان عصر سنگ در این کشور زندگی می کرده اند و از همین رو تونس یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا می باشد. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری این کشور بیشتر اطلاعات به دست بیاورید، ما را در ادامه همراهی کنید.

تونس

جاذبه های گردشگری تونس

آمفی تئاتر ال جم

بدون تردید مهم ترین مکان تاریخی و جاذبه گردشگری که در این کشور وجود دارد، آمفی تئاتر ال جم می باشد. رومی ها زمانی بزرگترین امپراتوری تاریخ بوده اند و قلمرو آنها تا مصر گسترش داشت. یکی از کار هایی که آنها می کردند احداث آمفی تئاتر در قلمرو های جدید بود. به همین دلیل است که آمفی تئاتر ال جم درست مانند کولوسئوم می باشد فقط در مقیاسی کوچکتر. خوشبختانه به این بنای قرن چهارمی آسیب های چندانی وارد نشده و شما می توانید به صورت کامل با معماری آن آشنا شوید.

جربا

تونس یکی از کشور های جنوبی دریای مدیترانه است و به همین دلیل در بعضی از قسمت های آن شما می توانید با ساحل های زیبا و جزایر مدیترانه ای آشنا شوید. از جمله مهم ترین این جزایر می توان به جربا اشاره کرد. این جزیره در شمال شهرک هومت سوک واقع شده است. در این جزیره نه تنها می توانید از طیف گسترده ای از تفریحات ساحلی استفاده کنید، بلکه اگر به ساحل علاقه ندارید، طیف گسترده ای از مغازه ها، پاساژ ها، کافه ها و رستوران ها می توانند شما را به طریقی دیگر سرگرم کنند.

سیدی بو سعید

تونس

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور که حتی در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است، روستای کوچک و زیبایی به اسم سیدی بو سعید می باشد. این روستا بدون شک یکی از زیباترین مناطق موجود بر روی زمین است. معماری این روستای کوچک مهم ترین دلیل شهرت آن می باشد. تمام خانه های سیدی بو سعید در سبک باروکی و در دو رنگ آبی و سفید ساخته شده اند. این روستا در بسیاری از سایت های مهم گردشگری مانند Trip Adviser به عنوان یکی از مهم ترین مکان های گردشگری قاره آفریقا طبقه بندی می شود. جالب است بداند که در طول سال 2 میلیون نفر از این روستای زیبا دیدن می کنند.

کوت ال جرید

بیشتر تصوری که افراد از آفریقا دارند مربوط به بیابان های گرم و خشک و مناطق بدون آب می باشد. اگر به کوت ال جرید بروید حتما این تصورات برای شما رنگ واقعیت می گیرد. این منطقه به ماه روی زمین معروف است چرا که پستی بلندی ها و سنگ های موجود در آن درست مانند سطح کره ماه می باشند. یکی از جالب ترین نکات کوت ال جرید سراب های واضح و دیوانه کننده می باشند. شما می توانید با تور های سافاری از این منطقه زیبا دیدن کنید.

موناستیر رباط

اگر به شهر موناستیر رفتید حتما باید از این قلعه معروف آجری آن دیدن کنید. قلعه رباط تمام خصوصیات یک قلعه آفریقایی را دارد و به اعتقاد بسیاری این گونه از قلعه ها معماری صحیح کویری را نشان می دهد. این قلعه بخشی از مجموعه وسیع موناستیر بوده که البته امروزه تنها بخش سالم آن نیز محسوب می شود. این قلعه زمانی یکی از مهم ترین استحکامات دفاعی شهر محسوب می شده اما امروز به شکل یک موزه در آمده است.

منبع: www.barfanak.com

Check Also

آشنایی با جاذبه‌های کشور مارتینیک

مارتینیک یکی از  مستعمره های کشور فرانسه است که در قاره آمریکا و در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.