توصیه های برای شناخت بیشتر خانوادۀ همسر آینده

حق مسلم شما، همسر آینده تان و خانواده های شماست که هر موضوعی را که لازم می دانند در مورد طرف دیگر و  وضعیت خانواده اش صادقانه و با صراحت به معرض بررسی و سئوال بگذارند و توضیح بخواهند.

همسر آینده

رو در بایستی را کنار بگذارید

در این مورد تأکید می شود که شما رودر بایستی را کنار بگذارید و نسبت به بررسی ها و تحقیقات طرف دیگر نیز پذیرش و همکاری لازم را داشته باشید. مگر نه اینکه جنگ اول به از صلح آخر است. چه بسیارند زوج ها و خانواده هایی که به دلیل شتاب در ازدواج، رو در بایستی، عدم آگاهی و شناخت از همسرآینده و… پس از ازدواج متوجه وجود نکاتی در همسر آینده شان و یا خانواده اش شده اند که بسیار آزاردهنده بوده و زندگی مشترک آنها را از نظر حلاوت و شیرینی و پایداری و استحکام مورد تهدید قرار داده است.

همانطور که امروزه آزمایش خون(به جهت مشخص نمودن وضعیت RH خون، عدم وابستگی دارویی و سوء مصرف مواد، عدم ابتلا به بیماری های خطرناک و صعب العلاج یا بدون درمان مثل ایدز) و مشاوره ی ژنتیک به منظور پیشگیری از وقوع بارداری های پرخطر به طور معمول انجام شده و دختر، پسر و خانواده هایشان از این آزمایشات و بررسی ها ناراحت نمی شوند (بلکه همکاری هم می نمایند).

بررسی روحی – روانی زوج و همسر آینده و سایر شرایط لازم برای یک زندگی مشترک توسط مددکار اجتماعی و مشاور متخصص هم حداقل به همان اندازه می تواند و باید مورد توجه قرار گیرد.

در گذشته یکی از ملاک های تشخیص صلاحیت یک دختر یا پسر در نظر گرفتن وضعیت خانواده به ویژه مادر و پدر آنها بود. به عنوان مثال می گفتند: مادر را ببین، دخترش را بشناس. یا پسر کو ندارد نشان از پدر.

 

همسر آینده

این ملاک تشخیص در زمان های گذشته به طور معمول (و با در نظر گرفتن بعضی استثناها) مصداق داشت و دختر و پسر، نمونه ای از تفکرات، نگرش ها، اعتقادات و رفتارهای خانواده ی خود بودند، اما امروزه بعضاً تفاوت های قابل ملاحظه ای بین تفکرات و رفتارهای مادر – دختر و پدر – پسر یک خانواده مشاهده می شود.

آیا امروزه از رفتار یک مادر یا پدر می توان رفتار دختر یا پسر او را پیش بینی نمود؟ چه بسیارند (و شما هم می بینید) والدین و دختر – پسرانی که اعتقادات، باورها، نگرش ها و رفتارهای کاملاً متفاوتی (از جمله در عبادت، ارتباطات با دیگران، لباس پوشیدن، رعایت حلال و حرام و…) دارند.

بنابراین تأمل و بررسی دقیق در مورد رفتار پسر و دختری که قرار است با هم ازدواج نمایند. (البته ضمن بررسی وضعیت خانواده ی آنها) یک امر ضروری و اساسی است. معمولاً شما در زندگی روزمره و قبل از عملی کردن هر انتخاب و تصمیمی بررسی ها و مشورت های لازم را انجام داده و احتمالا دوره ها و آموزش های لازم را نیز می بینید.

به عنوان مثال، قبل از خرید اتومبیل سعی می کنید تحت نظارت مراکز معتبر و توسط افراد متخصص و باتجربه، آموزش ببینید و پس از دریافت گواهینامه رانندگی، مجاز به خرید اتومبیل و استفاده از آن می شوید.

البته اخذ گواهینامه و خرید اتومبیل هیچ تضمینی به شما نمی دهد که مثلاً اتومبیل تان هیچ وقت خراب نشود یا برای شما تصادفی رخ ندهد. آیا تاکنون فکر کرده اید که اهمیت ازدواج و زندگی مشترک، ماندگاری و عمق و ابعاد تأثیرات آن نسبت به خرید اتومبیل و یاد گرفتن رانندگی چه قدر بیشتر است؟

با این وجود چرا خیلی از مردم در مورد ازدواج و انتخاب همسر آینده به اندازه ی خرید اتومبیل یا خرید نیازهای روزمره ی زندگی (لباس، غذا و…) بررسی و تأمل نمی کنند؟

همسر آینده

 

تجربه های عامه پسند

بعضی طرح واره های ذهنی و تجربیاتی که عامه ی مردم دارند رهنمودهای بسیار ارزنده ای برای تصمیم گیری در موقعیت های مختلف در بردارد. شما خودتان را تافته ای جدا بافته از جامعه و مردم و بی نیاز از این تجربیات ندانید.

به عنوان مثال اینکه می گویند با فردی که معتاد است ازدواج نکنید یک طرح واره ی ذهنی است که مبتنی بر تجارب ناخوشایند و در عین حال، آموزنده ی افراد متعددی است که ضمن اعتماد کاذب و بی مورد به توانایی های خودشان به تجربه ی عمومی مردم در این زمینه توجهی نکرده اند.

در مورد نتیجه و پیامدهای این گونه زندگی ها (زندگی مشترک با یک معتاد) کافی است به چند موردی که می شناسید و در دسترس شما قرار دارند مراجعه و با همسر آنها صحبت کنید. (مطمئناً واقعیت های ارزشمند (اگر چه تلخی) برایتان آشکار خواهد شد).

 

همسر آینده

هنگام تصمیم گیری برای ازدواج ، اصلا به استثناها فکر نکنید. حتما دیده اید یا شنیده اید که بعضی ها می گویند که ما یک نفر را می شناسیم که بدون بررسی های لازم ازدواج کرده است و هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند.

این به هیچ وجه دلیل عاقالانه و قانع کننده ای نیست چرا که به عنوان مثال امکان دارد فردی خود را از یک ساختمان ده طبقه پرت کند و به طور اتفاقی در یک اتومبیل در حال عبور که حامل تشک های خوشخواب است بیفتد.آیا منطقی است که به استناد اینکه این فرد هیچ آسیبی ندیده است مردم ، خودشان را گاه و بیگاه از ساختمان های مرتفع به پایین پرت کنند.

واقع بینی در هر لحظه ای از زندگی افراد یک موهبت و توانایی ارزشمند است و نتایج مثبت مهمی در بر دارد.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.