درمان دیابت نوع 2 به روش طبیعی

در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از درمان دیابت نوع 2 به روش طبیعی می گوییم همچنین با کمک این درمان شما می توانید به تدریج استفاده از انسولین را کاهش دهید.

 

رژیم غذایی مناسب برای درمان دیابت نوع 2

 

درمان دیابت نوع 2

 

شخص مبتلا به دیابت باید معالجه را با امساک کوتاه مدت سه تا چهار روزه آغاز کند و چیزی جز آب گرم و آب پرتقال ننوشد، پس از این مدت در حدود دو تا سه روز رژیم تمام میوه را به کار بندد.

 

بعد از امساک ورژیم تمام میوه، رژیم میوه و شیر را برقرار سازد و آن را تا موقعی که قند ادرار از بین برود حفظ کند. در مورد کسانی که قند ادرارشان با المساك و رژیم تمام میوه از بین برود رژیم شیر و میوه لزومی نخواهد داشت.

 

میتوان رژیم میوه و شیر را از چند روز تاسه الی چهار هفته ادامه داد. مقدار شیر روزانه نباید از دو لیتر تجاوز کند. اگر ادرار در این مدت از قند پاک نشود، یک دوره امساک و رژیم تمام میوه و پس از آن رژیم میوه و شیر باید مجدداً برقرار گردد.

 

لیکن این وضع بسیار استثنایی است و اغلب در همین مدت قند ادرار از بین خواهد رفت. در چنین موقعی بیمار می تواند از برنامه غذایی کامل هفتگی استفاده کند

 

لیکن هرنوع نان، سیب زمینی و میوه خشک را باید از برنامه غذایی خود به مدت دو هفته تا یک ماه حذف کند. اگر وضع بیمار رو به بهبود رود و از آن به بعد قند در ادرار دیده نشود میتواند غذاهای فوق را بتدریج در برنامه غذایی خود وارد کند.

 

مواد ممنوع برای درمان دیابت نوع 2

 

درمان دیابت نوع 2

 

مصرف چای پررنگ، قهوه، الکل، ادویه، ترشی، سس و هر نوع چاشنی ممنوع است. گوشت و غذاهای گوشتی باید با احتیاط مصرف شوند.

 

همچنین کره و سایر چربیها، خامه و روغن حیوانی نباید به هیچ عنوان خورده شوند.

 

اگر به علتی مجدداً قند در ادرار دیده شود باید دوره كوتاه مدت امساك درغذا و رژیم میوه و شیر را تجدید کند تا آنکه ادرار از قند پاک شود.

 

در تمام دوره امساک و روزهای بعد از آن در صورت لزوم روده را با آب گرم تنقیه و پاک کند و اگر یبوست دایم وجود دارد آن را ریشه کن سازد.

 

مشتمال خشک صبحگاهی و حمام نشسته و یا اسفنج باید همه روزه اجرا شود. حمام داغ سولفات منیزی هفته ای دو یا سه بار و پس از چندی به دفعات کمتر بسیار مفید واقع خواهد شد.

 

موقعی که وضع بیمار اجازه دهد می تواند یک روز در میان حمام داغ سولفات منیزی بگیرد. حمام آفتاب وهوا نیز در صورت امکان بسیار سودمند خواهد بود.

 

کلیه عاداتی که موجب عصبانیت دستگاهها میگردد باید ترک شود، بخصوص از هرگونه اضطراب و نگرانی بپرهیزد.

 

لازم است بیمار طرح زندگی سالمی را برای خود بریزد.

 

مهم ترین عامل بهبود در درمان دیابت نوع 2 چیست؟

 

رژیم غذایی مهمترین عامل بهبود است. نان سفید، محصولات آرد سفید، قند و شکر، سیب زمینی پخته، شیرینی، غذاهای خمیری، غلات تصفیه شده (مانند برنج سفید کرده، غذاهایی مانند حلیم و شیر برنج) نباید به هیچ وجه مصرف شوند.

 

میوه تازه و سبزیهای گوناگون باید قسمت اعظم برنامه غذایی را تشکیل دهند. تنفس در هوای پاک و تمرین در هوای آزاد مانند پیاده روی قسمت اصلی و اساسی درمان را تشکیل میدهد و در صورت امکان روزی چهار الی شش کیلومتر پیاده روی بسیار مفید است.

 

تذکر خاص درباره انسولین

 

درمان دیابت نوع 2

 

معالجه کسانی که قبلا از انسولین استفاده کرده اند دشوارتر از کسانی است که این دارو را به کار نبرده اند. بیمارانی که مدت مدیدی انسولین مصرف کرده و اکنون آن را قطع کرده اند باید طبق دستور خاصی عمل کنند.

 

اشخاصی که هنوز هم انسولین به کار میبرند نیاز به صرف وقت و توجه بیشتری دارند. به آنان اکیداً توصیه می شود که از رژیم و دستورهای متخصص درمان طبیعی پیروی کنند.

 

اگر به متخصصی درمان طبیعی دسترسی ندارند طبق دستور زیر عمل کنند: به جای آنکه درمان را از امساک در غذا شروع کنند (مانند مبتلایان به دیابت معمولی) باید از برنامه غذایی کامل هفتگی استفاده کنند

 

لیکن مقدار نان و سیب زمینی و میوه خشک را به حداقل برسانند. دیگر آنکه مقدار انسولين را بتدریج درظرف یا تا دو ماه کاهش دهند تا بتدریج تزریق خاتمه پذیرد. و از آن پس در صورت مساعد بودن وضع، طرح کامل درمانی را که شرح دادیم اجرا کنند.

Check Also

عوارض غذاهای سرخ شده

آیا از عوارض غذاهای سرخ شده اطلاع دارید؟

خوردن غذاهای سرخ شده می‌تواند خطر مرگ را افزایش دهد. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.