پنج شنبه 3 اسفند 1396
خانه » تکنولوژی » حفظ اطلاعات شخصی با انجام چند روش ساده اما بسیار مهم
تناسب اندام

حفظ اطلاعات شخصی با انجام چند روش ساده اما بسیار مهم

یکی از مسائل مهم؛ که شاید دغدغه شما نیز باشد، حفظ اطلاعات شخصی و یا اطلاعات کاریتان باشد. با گسترش روزافزون تکنولوژی و فضای ارتباطات اینترنتی، تمامی اطلاعات ارسالی توسط شما در این فضای گسترده حساس به هک شدن می‌باشد.

حفظ اطلاعات شخصی و بررسی چگونگی آن

علاقه‌مندان به سایت برفانک؛ همانطور که گفته شد، اولین راهکاری که به فکر همگان خطور خواهد کرد استفاده از رمزگذاری بر روی اطلاعات و داده‌هایشان است. شما باید دقت داشته باشید که از برنامه‌های ساده برای انجام اینکار مهم استفاده نکرده و برنامه مورد استفاده باید آن قدر دقت عمل داشته باشد که در برابر سریع‌ترین رایانه‌ها و همچنین شبکه ها توان مقاوت داشته و شکسته نشود.

حفظ اطلاعات شخصی

اگر از وسایل دیجیتالی استفاده می‌کنید، باید این نکات را نیز دانسته باشید، فایل‌های خود را برای ارسال به شخص دومی که در نزدیکی شما نیز می‌باشد را حتما رمزگذاری کنید، انجام اینکار لازم است؛ شما لحظه‌ای فکر کنید که این ارتباط در حال رصد شدن است، آن وقت در صورت سرقت اطلاعات چه هزینه ای را باید پرداخت کنید؟

استفاده از سایت‌های خوب رمزگذار

سایت‌های مختلفی در زمینه رمزگذاری داده‌های اطلاعاتی مشغول به فعالیت هستند، اما باید توجه داشت که کدام یک از آنها قابل اعتماد هستند، بنابراین با دقت سایت‌های خدمات‌رسان را انتخاب نمایید.

ایمیل‌های شما یقینا برایتان بسیار با ارزش بوده و در آن اطلاعات مهمی نیز خواهید داشت، برای حفظ این اطلاعات و همچنین نفوذناپذیری حساب‌هایتان کافیست از سرویس SendSafely استفاده نمایید.

این سرویس به راحتی تمامی فایل‌ها و اطلاعات شما را رمزگذاری کرده و بعد از طریق ایمیل ارسال خواهد کرد، مزیت این سرویس آن است که در صورتی که حساب شما توسط هکرها مورد تهاجم قرار گیرد، به هیچ وجه نخواهند توانست به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنند.

حفظ اطلاعات شخصی

50 مگابایت هدیه…

این سرویس دارای نسخه رایگانی است که در یک ماه به شما امکان رمزگذازی تا حجم 50 مگابایت اطلاعات را هدیه خواهد داد.

یکی دیگر از امکاناتی که سبب حفظ اطلاعات شخصی شما خواهد شد، PrivNote است. گاهی برای شما پیش آمده که قصد دارید تا مشخصات کارت اعتباریتان را برای شخصی ارسال نمایید، این سرویس پیام شما را قفل‌گذاری و بعد از مدت اندکی حذف خواهد کرد، انجام اینکار بسیار ضرروی است.

در بین سرویس‌دهندگان صندوق پستی الکترونیکی Gmail بیکار نبوده و با ایجاد یک ویژگی به نام CryptUP که در ابزارهای مرورگر Chrome نیز موجود است به شما این اجازه را خواهد داد تا بتوانید تمامی اطلاعات و صندوق پستی خود را رمزگذرای فشرده نمایید.

آیا شما از روش‌های گفته شده جهت حفظ اطلاعات شخصی خود استفاده می‌نمایید؟

Source: Gadgetsnow

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

اپل در فروش ساعت‌های مچی هوشمند رکورد زد

یکی از اهداف اصلی و مهم توسعه فناوری و تکنولوژی ایجاد راحتی کارها برای انسان …