ترساندن کودک تخیلات کودک را خراب میکند

سعی نکنید برای ساکت کردن بچه های خود به طور موقت آنها را از اشباح ترسناک بترسانید. بچه هایی که در کودکی ترسانیده می شوند در بزرگی از چیزهای ناشناخته، بیشتر وحشت دارند. به علاوه، ترساندن کودک دو ساله از جن و لولو همان قدر ترسناک است که در شبی تاریک در جنگل صداهای ترسناک بشنوید و در ذهن مجسم کنید شبحی غولپیکر و رعب آور در کمین است تا شما را بر باید. برای آنها، آن غول شما هستید. ترساندن کودک در کودکی سبب می شود در آینده برخوردی ترس آلود نسبت به زندگی داشته و طبیعت شکاکی پیدا نماید. بچه هایی که از تاریکی می ترسند (مظهر پدیده های ناشناخته) به دلیل آنکه در خردسالی پدر یا مادر از جهل آنها سوء استفاده کرده اند، ممکن است تا پایان عمر ترسو باقی بمانند.

ترساندن کودک

ترساندن کودک با اشباح و تخیلات

به گزارش مجله برفانک با یادآوری مکرر این جمله که دنیا جای قشنگ و زیبایی است به بچه هایتان یاد بدهید خوشبین و امیدوار باشند:در دنیای واقعی هیولایی وجود ندارد، هیچ کس تو را نخواهد ربود، تو برای خودت دختر، (پسر) بزرگی هستی، بیا با هم به آنجا برگردیم تا ببینی که چیز ترسناکی وجود ندارد.اینها روشهایی است که با توسل به ان می توانید هراسهای اولیه را از میان بردارید. موجب این ترسها بیشتر برادر یا خواهر بزرگتر یا مشاهده فیلم و اخبار ترسناک است. از کودکی بچه ها را تشویق کنید جستجوگر و پوینده باشند، و ترسهای غیرمنطقی را از خود دور سازند. تکرار این توصیه ها سبب می شود همیشه و در سرتاسر زندگی برخوردی سازنده با مسائل داشته باشند. ولی در درجهٔ اول، باید به آنها نشان دهید که شخصاً از چیزی نمی هراسید، البته جنبهٔ احتیاط را حفظ کردن کاری عقلانی و منطقی است، ولی در مقابل بچه ها نباید از اشباح یا موجودات مخوف و نظیر آن صحبت کرد. وقتی می خواهید برهان و دلیلی برای انها بیاورید شخصی را مثال بزنید که شجاع و بیباک است و این کمک موثری در کاهش ترساندن کودک و ترسی که آنها در دل پرورانده اند، خواهد کرد.

تخیلات فرزندان خود را تایید و تقویت کنید

ترساندن کودک

ترساندن کودک از تخیلات مثبت مثل اینکه من میخواهم در بزرگسالی دکتر بشوم مانع شکل گیری اعتماد به نفس در آن ها میشود.هرچند به نظرتان بعید و ناممکن باشد به شاگرد دبیرستانی که خیال دارد پزشک شود، در حالی که نمره های او زیر ۱۲ ۱۳ است نباید تلقین کرد که خیلی خود را دست بالا گرفته است. برعکس جا دارد با جملاتی نظیر چرا که نه، حتماً هدفت را دنبال کن، هیچ وقت برای هیچ کاری دیر نیست. یا اطمینان دارم اگر واقعاً کار کنی موفق خواهی شد به هر چه آرزو داری برسی، او را تشویق کنید، حتی اگر بدلایلی صددرصد مطمئن هستید که فرزندتان به هدفی که دارد نمی رسد (مثلا می خواهد فضانورد شود ولی از نظر قد یا استعداد در درس علوم، آمادگی لازم را ندارد). هرگز، تکرار می کنم، هرگز او را از هدف بزرگی که دارد نترسانید. بدترین حادثه هنگامی اتفاق میافتد که او به علت مواجه شدن با مشکلی، هدفهای خود را دوباره ارزشیابی نماید. همین شخص ممکن است روزی با رسیدن به هدف بزرگی موجبات حیرت و شادی شما را فراهم آورد.

ترساندن کودک با مسخره کردن تخیلات و آرزوهایشان

ترساندن کودک

فردی تعریف میکیرد و میگفت نمی توانم برایتان بگویم که در سرتاسر دوران تحصیلی من چند نفر از معلمین زبان انگلیسی تاکید کردند چنانچه سبک نوشتن خود را به طور ریشه ای تغییر ندهم هیچ وقت نخواهم توانست کارنویسندگی را شروع کنم. اما هر چه به ساده نویسی و روان نویسی بیشتر ادامه دادم، بیشتر به اشتباه معلمین خود پی بردم. بچه ها نیاز دارند بدانند که عبارت این کار غیرممکن استب ا قاموس شما بیگانه است، و اینکه همواره از تخیلات و رویاهای آنها صرف نظر از مبتذل جلوه نمودن آن در حال حاضر، پشتیبانی و حمایت خواهید کرد. واکنش آقا و خانم رایت را هنگامی که پسرانشان (ویلبر) و (اورویل) تصمیم گرفتند با بالن به هوا پرواز نمایند، یا عکس العمل والدین آقای ادیسون را زمانی که پسرشان درباره رویای خود که روشن ساختن جهان بدون استفاده از شعله آتش بود، برایشان سخن گفت، یا بازتاب پدر و مادر آقای هنری فورد را وقتی به والدین خود امیدواری داد که تصمیم دارد کاری کند که مردم از آن پس به جای استفاده از اسب، از ماشین برای رفت و آمد استفاده نمایند، مجسم کنید هرچه این خیالها بزرگتر و غیرممکن تر به نظر آید، بیشتر به تحقق آن ایشان را امیدوار سازید.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

شکست

شکست لازمه موفقیت فرزندتان است

دنبال کردن مظاهر بیرونی موفقیت و ترس از شکست سبب گردیده نسل جوان امروز بیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.