افراد باهوش زندگی سالم تری دارند

افراد باهوش روش زندگی سالمی دارند، مراقب سلامتی و بهداشت خود هستند و کاری که به ضرر آنها تمام می شود، انجام نمی دهند. این توجه و مراقبت به علت آن نیست که ابرمرد هستند، بکله به دلیل آن است چراغی که از درون فرا راه آنهاست به آنها هشدار می دهد که از پرخوری، مصرف موادمخدر و مواد غذایی زیانآور خودداری کنند. آنها فکر سالم را با بدن سالم می آمیزند و این کار را خیلی طبیعی و عادی میدانند و جزء برنامه زندگی خود به شمار میآورند نه برای تقلید از مد و حفظ ظاهر در اجتماع. از خوردن مواد مسموم کننده مثل مشروبات الکلی خودداری می کنند، درست به گونه ای که حیوانی گیلاس ویسکی را پس میزند. علت این است که این عمل را غیرطبیعی و احمقانه میدانند که بدن خود را بی جهت مسموم سازند.افراد باهوش اهل شوخی و تفریح هستند و هرجا که باشند به محیط اطراف شادی و نشاط می بخشند.

افراد باهوش

افراد باهوش وقت خود را تلف نمیکنند

افراد باهوش وقت خود را با سرزنش و انتقاد از این و آن، که ناشی از داشتن نقطه ضعف است، تلف نمی کنند و بیشتر تحت تاثیر انگیزه های درونی هستند. علت دوری جستن آنها از انتقاد این است که دوست ندارند به علت رفتار ناهنجاری که در دیگران می بینند، ایشان را مورد عیبجویی قرار دهند. چراغی که از درون آنها را هدایت می کند به ایشان کمک میکند تا خود را مسئول مستقیم زندگی و مسائل خود بدانند، و به منزله انسانی که مستقلاً و عملاً هدفهای خود را در زندگی دنبال می کند، پاسخی برای مسائل و دشواریهای خود پیدا کنند. او را ببینی، آنها خود را بازنده یا برنده نمی بینند و هر شکستی را تجربه ای تلقی می کنند و هرچه توجه و علاقهٔ آنها را به خود جلب کند، آن را دنبال می کنند. سعی ندارند. با دیگران خود را همرنگ سازند، و مثل عدهای وسواس و قید زیادی ندارند تا همه چیز و همه کارها، دقیقاً در چارچوب مشخصی، و طبق آداب و رسوم متداول انجام پذیرد. انگیزه آنها برای انجام امور، قدرت تجسم خلاق ایشان است و برای انجام کارها از قدرت ابتکار و خلاقیت خود کمک می گیرند. آنها پیوسته وسواس و نگرانی این را ندارند که نظر دیگران را جلب کنند یا به هر نحوی شده سایرین را شکست دهند، با این همه، کسانی که اهل طبقه بندی کردن افراد هستند به آنها لقب برنده می دهند.

سلامت روان افراد باهوش

افراد باهوش

به گزارش مجله برفانک افراد باهوش به علت نگرشی که نسبت به زندگی دارند هیچ گاه دچار افسردگی و کسالت نمی شوند. در موقعیتی که اطرافیان دیدگاهی منفی دارند، با نظری مثبت به مسائل نگاه می کنند و به تواناییهای خود برای به انجام رساندن کارها خوشبین هستند و هیچ وقت کاری را غیرممکن تصور نمی کنند. شور و شوقی که برای تحقق امور دارند سبب می شود روحیه خود را از دست ندهند، و قابلیت آنها در درک مواهبی که از آن برخوردارند، مانع از آن می شود به غمهای موجود در زندگی فکر کنند. به طور خلاصه ما از افرادی سخن می گوییم که مهار زندگی خویش را در دست دارند، و این توانایی و ظرفیت را دارند که در هر موقعیتی، از زندگی لذات ببرند، به جای آنکه مانند برخی کسان دیگر پیوسته برای خود نگرانی و دلهره داشته باشند.نوجوانانی که به نحوی سالم پرورش یافته اند، ذاتاً و طبیعتاً دارای همهٔ این خصوصیات و کیفیات می باشند،اگر چه گاهی اوقات نیز نا آگاهانه به دنبال شادی و کسب موفقیت می گردند، و این به دلیل آن است که از مواهب طبیعی و خدادادی که دارند، غافل هستند.

کودک خود را تبدیل به فردی باهوش کنید

افراد باهوش

به بچه ها باید از کودکی آموخت که متکی به نبوغ ذاتی خود باشند، و اینکه شاد بودن، سلامت بودن، از درون هدایت شدن، شعور و درک کافی داشتن، هدفها را به انجام رساندن و موفق شدن و غیره و غیره، امری کاملاً طبیعی و بدیهی است. متأسفانه آن تعداد از افرادی که شادی و موفقیت را در بیرون از خود جستجو می کنند، از این مواهب طبیعی به تدریج دور میافتند. همه ما بدون استثنا باهوش هستیم و چون در تمام موارد سعی داریم در چارچوبی خشک و با چسبیدن به آداب و سنن فرهنگی هر کاری را به انجام برسانیم، از درون دچار تضاد و آشفتگی و مشکلات فکری می شویم. معمای زندگی این است که اصول و چارچوبی برای رسیدن به خوشبختی وجود ندارد. خوشبختی یک نگرش درونی نسبت به توانایی ما در انجام کارهاست. اگر به دنبال عشق بگردید و بخواهید آن را دنبال کنید، مسلماً از شما فرار می کند، در حالی که باید روشی اتخاذ کنید که عشق شما را دنبال نماید. اگر پیوسته در جستجوی امنیت و ارامش باشید خود را نا ایمن و مضطرب خواهید یافت.

منبع:https://www.barfanak.com

Check Also

خطر کردن

خطر کردن را از کودکتان نگیرید

شما با دلسرد کردن بچه ها از خطر کردن ، از نظر روحی ارضا می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.