مکزیکو سیتی و آشنایی با مهم‌ترین مکان‌های دیدنی

مکزیکو سیتی بزرگترین شهر و پایتخت کشور مکزیک است که به صورت فدرالی اداره می شود. این بدان معنی است که مکزیکو سیتی جزو هیچکدام از ایالت های مکزیک نیست. بر اساس آخرین سرشماری هایی که در سال 2014 صورت گرفت، جمعیت این شهر را 9 میلیون نفری اعلان کردند. از این شهر به عنوان مهم‌ ترین مرکز سیاسی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی مکزیک نیز یاد می شود. جالب است بدانید مکزیکو سیتی پس از تخریب شهر تنوچتیتلان توسط امپراتوری اسپانیا که در 1325 بنا شده بود شکل گرفت. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را به صورت کامل با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

مکزیکو سیتی

مکان های دیدنی مکزیکو سیتی

مالینالکو

بدون شک اولین جایی که باید بازدید خود از شهر را شروع کنید، مالینالکو می باشد. این مکان تنها چند کیلومتر از مرکز شهر قرار دارد و شما می توانید با دو ساعت رانندگی به آن برسید. از مهم ترین ویژگی های این منطقه می توان به معماری نئو کلاسیک ساختمان های اطراف آن اشاره کرد. در کنار آثار باستانی و ساختمان های زیبایی که در مالینالکو وجود دارد، می توانید از جشن های خیاباتی محلی و مراکز خرید دیدن کنید. این قسمت بهترین مکان برای رهایی از شلوغی و هیاهوی شهر به شمار می رود.

میدان زوکالو

این میدان بدون شک قلب تپنده شهر است و نزد مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در این میدان اولین قانون اساسی کشور در سال 1813 خوانده شد. این میدان یکی از وسیع ترین میدان های دنیا است که بعد از  تسخیر شهر تنوشتیتلان که پایتخت امپراتوری آزتک بود، ساخته شد. در این میدان جشن های سنتی زیادی از جمله گاوبازی و عید مردگان برگزار می شود. یکی از مهم ترین جاذبه های این میدان بدون شک برگزاری رژه‌های نظامی در 4 اوت می باشد. از جمله مهم ترین ساختمان هایی که در این میدان وجود دارد، می توان به کاخ ملی، کلیسای جامع متروپولیتن (Metropolitan) و معبد مایور (Templo Mayor) اشاره کرد.

مکزیکو سیتی

موزه ملی مردم شناسی

یکی از مهم ترین موزه های مکزیک و مکزیکو سیتی، موزه ملی مردم شناسی است. این موزه در مرکز پارک چاپولتپک  قرار دارد و یکی از بهترین مکان ها برای آشنایی و خو گرفتن با فرهنگ و هنر مردم مکزیک می باشد. این موزه که در سال 1964 ساخته شده، یکی از مهیج ترین مقاصد شما در مکزیک می باشد. اصلی ترین قسمت موزه به یافته‌های باستان شناسی از فرهنگِ از بین رفته‌ سرخپوستان تعلق دارد. بازدید از این موزه را حتما در لیست خود قرار دهید.

معبد مایور و هرم بزرگ تنوشتیتلان

یکی از مهم ترین اقوامی که در تاریخ از آنها یاد شده، در مکزیک زندگی می کردند. این قوم که آزتک نامیده می شدند، به داشتن معبد های زیبا و هرم های پله کانی معروف بوده اتد. متاسفانه بعد از حمله اسپانایی ها به مکزیک، بیشتر آثار این قوم نابود شد. یکی از معدود بازمانده های دوران شکوه و غظمت آزتک ها، معبد مایور و هرم بزرگ تنوشتیتلان می باشد. از مهم ترین ویژگی های این معبد می توان به مجسمه‌ ای گرد به قطر 3 متر و وزن 8.5 تن اشاره کرد.

کلیسای جامع متروپولیتن

یکی از مهم ترین و قدیمی ترین کلیسا های نیمکره غربی، کلیسای جامع متروپولیتن می باشد. این کلیسا که در میدان زوکالو قرار دارد، بر روی یکی از معابد قدیمی آزتک ها ساخته شده است. ساخت این کلیسا در قرن 14 میلادی شروع شد و بیش از 250 سال به طول انجامید. در ساخت این کلیسا بیشتر از سنگ بازالت و ماسه سنگ استفاده شده است. بدون شک اصلی ترین شاخصه این کلیسای زیبا، دو برج نئوکلاسیک آن می باشد که به کلیسا شکوه و وقار خاصی داده اند.

منبع: www.barfanak.com

Check Also

آشنایی با جاذبه‌های کشور مارتینیک

مارتینیک یکی از  مستعمره های کشور فرانسه است که در قاره آمریکا و در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.